Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilietes gūst panākumus konkursā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” Pilsētas ziņas

643
Daugavpilietes gūst panākumus konkursā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021”

6. jūlijā Mežaparka estrādē, Kokaru zālē notika konkursa-foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” noslēguma pasākums, kurā vairākās nominācijās tika apbalvotas aktīvākās Latvijas sievietes, kuras veicinājušas sabiedriski nozīmīgus procesus arhitektūras, būvniecības un dizaina nozarēs. Konkursa laureātu vidū ierindojās arī daugavpilietes Ģertrūde Rasnače un Ināra Ostrovska.

Konkursa-foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” mērķis ir iedvesmot sabiedrību ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas sievietes – līderes, kuru enerģija un spēks tiek veltīts sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

Šogad konkurss-forums notika jau sesto reizi. Klātesot valsts institūciju, pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem svinīgā pasākumā Mežaparka estrādē 6. jūlijā tika apbalvotas konkursa uzvarētājas:

Nominācijā “Gada sieviete arhitektūrā 2021”Liesma Markova, arhitekte, restaurācijas eksperte.

Nominācijā “Gada sieviete būvniecībā 2021” Lolita Platpire, Selva Būve būvdarbu vadītāja.

Nominācijā “Gada sieviete dizainā 2021” Zane Straume, Xcelsior līdzīpašniece.

Nominācijā “Gada sieviete arhitektūras veicinātāja 2021”  – Regīna Deičmane, Mazās Mežotnes pils  īpašniece, klasiskās mūzikas un mākslas festivālu organizatore.

Nominācijā “Gada sieviete dizaina veicinātāja 2021”Daina Pečate, Arkolat līdzīpašniece, Ornandum.lv studijas vadītāja.

 

 

Par mūža ieguldījumu balva tika piešķirta arhitektei un projektu vadītājai Ģertrūdei Rasnačei.

Konkursam “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” Gertrūdi Rasnači izvirzīja Daugavpils pilsētas pašvaldības Pilsētplānošanas un būvniecības departaments. Ģertrūde Rasnače absolvējusi Daugavpils 1. vidusskolu, Rīgas Politehniskajā Institūtā ieguvusi arhitekta kvalifikāciju. 1975. gadā viņa uzsāka darbu Daugavpils izpildkomitejas arhitektūras plānošanas nodaļā, bet 1984. gadā tika apstiprināta par nodaļas vadītāju un pilsētas galveno arhitekti. Savas profesionālās darbības laikā Ģ. Rasnače piedalījās vairāku pilsētas ģenerālplānu izstrādē un īstenoja daudzus pilsētas vēsturiskās arhitektūras saglabāšanai nozīmīgus projektus. Ģertrūde Rasnače vairākus gadus koordinēja un aicināja topošos arhitektus uz praksi Daugavpilī. Tā rezultātā tika sekmēta vēsturisko ēku apsekošana, dokumentēšana. Iegūtie materiāli tika apkopoti un nodoti Daugavpils pilsētas un Latvijas arhīviem, tādejādi veicinot arhitektūras mantojuma saglabāšanu. Kopš 2019. gadā Ģertrūde Rasnače strādā sava mazdēla Viestura Baloža dibinātajā arhitektūras uzņēmumā “MILLENNIUM ARCHITECTURE” kur ieņem projektu vadītājas, galvenās arhitektes un valdes locekļa amatus.

FOTO: MILLENNIUM ARCHITECTURE arhitekte un projektu vadītāja Ģertrūde Rasnače saņem balvu nominācijā Mūža ieguldījums  (avots www.buvniekupadome.lv)

 

Balvu nominācijā Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2021 saņēma PIKC “Daugavpils būvniecības tehnikums” direktore Ināra Ostrovska.

Ināra Ostrovska absolvējusi Ludzas pilsētas vidusskolu un Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, iegūstot mākslinieka-meistara kvalifikāciju. Daugavpils Pedagoģisko universitātē I. Ostrovska ieguva bakalaura un vēlāk arī maģistrā grādu pedagoģijā. I. Ostrovskai ir plaša profesionālā pieredze. Viņa strādājusi par pedagogu Līvānu 1, vidusskolā, vadīja Līvānu stikla muzeju, strādāja par lietišķās mākslas vidusskolas “Saules skola” direktori un pasniedzēju Daugavpils Universitātē. 2002. gadā I. Ostrovsku ievēlēja par 8. Saeimas deputāti, bet pēc tam vairākus gadus viņa strādāja Izglītības un zinātnes ministrijā par padomnieci profesionālās izglītības jautājumos, bet vēlāk par Rīgas Valsts tehnikuma direktora vietnieci izglītības un audzināšanas jautājumos. Kopš 2010. gada Ināra Ostrovska ir PIKC “Daugavpils būvniecības tehnikums” direktore. 2016. gadā par ieguldījumu profesionālās izglītības attīstībā I. Ostrovska saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstu, bet 2019. gadā Nikodema Rancāna balvu izcilākajiem Latgales pedagogiem par inovatīvu izglītības procesu.

FOTO: PIKC "Daugavpils būvniecības tehnikums" direktore saņem balvu nominācijā Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2021 (avots www.buvniekupadome.lv)

 

Konkursu “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” organizē biedrība Building Design and Construction Council (BDCC) sadarbībā arī Rīgas domes Īpašuma departamentu. Konkursu atbalsta: Jung, Būvuzraugi.LV, Schneider Electric Latvija, Marence.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!