Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILIEŠUS AICINA KOPĪGI VEIDOT VIENĪBAS LAUKUMA TĒLU Pilsētas ziņas

140

Vieni no pirmajiem un galvenajiem pavasara vēstnešiem ir ziedi. Daugavpils puķudobes nu jau sāka rotāt smalkās atraitnītes, pavisam drīz uzziedēs tulpes, bet vasaru pilsēta sagaidīs krāšņā un daudzveidīgā ziedu ietērpā. Dažviet gaidāmas nopietnas transformācijas, kas padarīs pazīstamās un iemīļotās atpūtas un pastaigu vietas vēl interesantākas.

Īpašu uzmanību speciālisti un domes vadība šogad pievērš Vienības laukumam: notiek vērienīgs darbs pie tā, lai piešķirtu tam jaunu veidolu un padarītu ne vien par pilsētas lielo pasākumu galveno norises vietu, bet arī par pievilcīgu, interesantu un funkcionālu vietu pastaigām un atpūtai. Mākslinieki ir izstrādājuši un piedāvājuši vairākus risinājumus, taču, veidojot pilsētas sirds jauno tēlu, ir svarīgi ņemt vērā visu iedzīvotāju viedokli. Tāpēc daugavpilieši tiek aicināti pastāstīt, kādu viņi nākotnē gribētu redzēt Vienības laukumu. Ierosinājumus par to, kādi funkcionālie, labiekārtojuma vai dekora elementi, jūsuprāt, tur būtu noderīgi, var sūtīt uz e-pastu: info@daugavpils.lv.

Tikmēr pie Vienības laukuma un citviet pilsētā turpinās pavasara ziedu stādīšana. To plāno pabeigt tuvāko pāris nedēļu laikā. Vislielākā rosība sāksies maija otrajā pusē, kad notiks apjomīgie stādīšanas darbi un jaunu vides objektu uzstādīšana.

Pilsētas mikrorajonos, papildus esošo puķudobju iekopšanai, šogad uzstādīs jaunas ziedu kastes.

Liela uzmanība būs pievērsta daugavpiliešu iecienītajām atpūtas un pastaigu vietām: jaunas ziedu kompozīcijas parādīsies Stropu promenādē, tiek meklēti risinājumi Bruģu ielas promenādes izdaiļošanai un Daugavmalas labiekārtošanai iepretim J.Raiņa 6. vidusskolai.

Centrālajā parkā uzziedēs liliju upe, Baznīcas skvērā iepretim Sv.Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcai sakuplos lavandas un rozes.

Lielas pārmaiņas šogad sagaida Esplanādes parku: šeit tiks iestādīti vairāki dendroloģiski vērtīgie koki, parādīsies Mūzikas skvērs, krāšņa vasaras ziedu pļava un arī neparasti kukaiņu namiņi. Tie būs aprīkoti ar QR kodiem, kurus nolasot dabas pētnieki varēs paplašināt redzesloku un uzzināt daudz interesantu faktu par dzīvnieku un augu pasauli.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa