Šobrīd Daugavpilī

Daugavpiliešiem piedāvā utilizēt eglītes praktiskā veidā Pilsētas ziņas

154
Daugavpiliešiem piedāvā utilizēt eglītes praktiskā veidā

Krāšņais ziemas svētku laiks tuvojas noslēgumam, un kļūst aktuāls jautājums: ko lai dara ar dabīgajām  eglītēm, kas vēl nupat radīja svētku noskaņu, bet pamazām sāk birt, un, diemžēl, ir metamas laukā. Šogad SIA „AADSO” piedāvā daugavpiliešiem utilizēt meža skaistules ne vien ekoloģiskā, bet arī praktiskā veidā.

Eglītes var atstāt pie tuvākās atkritumu tvertnes vai arī vietās, kur pie daudzdzīvokļu namiem parasti tiek novietoti lielgabarīta atkritumi. Atkritumu apsaimniekotājs tās savāks un izvedīs pilnīgi bez maksas. Lūgums pašvaldības iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un novietot eglītes pēc iespējas vienkopus atsevišķā kaudzē pie sadzīves atkritumu konteineriem, lai atvieglotu to izvešanas procesu, kas tiks uzsākts jau tuvākajā laikā.

Tā kā eglītes tiks izvestas ar speciālu mašīnu, kas izbrauks reisos noteiktās dienās pēc situācijas apsekošanas, dažviet iespējama vairāku eglīšu uzkrāšanās. Iedzīvotājus aicinām neuztraukties: visas eglītes noteikti tiks aizvāktas un utilizētas. 

Pēc savākšanas eglītes nogādās Zemgales pamatskolā Demenes pagastā, Augšdaugavas novadā, kur tās kalpos kā kurināmais. Iepriekšējos gados šādā veidā tika savākti vairāki simti eglīšu, kas palīdzēja uzturēt siltumu skolas telpās. Tāpēc pirms koku izmešanas tos aicinām kārtīgi atbrīvot no visiem rotājumiem. 

Akcija turpināsies divas nedēļas, no 10. līdz 24. janvārim.

Komunālās saimniecības pārvalde