Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilieši aktīvi piedalījās Lielajā Talkā Pilsētas ziņas

113

24.aprīlī Latvijā norisinājās Lielā pavasara talka. Organizatori uzsver, ka iedzīvotāju aktivitāte šogad bijusi liela visā valstī. Arī daugavpilieši godam pastrādāja, kopumā savācot vairāk nekā 15 tonnas atkritumu. 

Komunālās saimniecības pārvaldē norāda, ka Daugavpils pašvaldības teritorijā talkošanai oficiāli bija pieteiktas 45 vietas, izsniegti vairāk nekā 1 500 atkritumu maisi. Tas ir mazāk, nekā pirms diviem gadiem, kad uzkopšanu veica lieli kolektīvi, taču, salīdzinot ar pērno gadu, kad jau bija sākušies pandēmijas ierobežojumi, iedzīvotāju aktivitāte ir gana liela. Visrosīgāk uzkopšana norisinājās pie Stropu estrādes, Laucesas upes krastā Aiviekstes ielas rajonā, Čiekuru ielas apkārtnē Neredzīgo biedrības mikrorajonā, kā arī citās Daugavpils vietās. Ļoti aktīvi bija bērnudārzu kolektīvi, kas uzkopa savu iestāžu teritorijas. Skolēnu dalība Lielajā Talkā šogad objektīvu iemeslu dēļ izpalika.

Lielās Talkas aktivitātes palīdz sakārtot apkārtni, taču pamatā šo funkciju veic pašvaldība. Ik gadu Daugavpils teritorijā tiek likvidēti vairāki desmiti stihisko izgāztuvju. Kopš gada sākuma jau ir sakoptas 9 vietas, savācot 120 m3 atkritumu. Kopumā šī gada budžetā stihisko izgāztuvju likvidēšanai paredzēti 35 339 euro ar PVN. Šo naudu varētu novirzīt pilsētas labiekārtošanai, taču nākas tērēt būvniecības atkritumu, auto riepu un citu gružu savākšanai.

Komunālās saimniecības pārvalde regulāri apseko pilsētas teritoriju. Vietas, kur pastāvīgi veidojas stihiskās izgāztuves, ir iekļautas arī Pašvaldības policijas  patrulēšanas maršrutos. Ik gadu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, apkārtējās vides piesārņošanu un īpašumu neuzturēšanu kārtībā tiek sastādīti vairāki simti administratīvā pārkāpuma protokolu. Sods fiziskajām personām ir no 70 līdz 1 000 euro (no četrpadsmit līdz divsimt naudas soda vienībām), juridiskajām – no 250 eur līdz 2 800 eur (no piecdesmit līdz piecsimt sešdesmit naudas soda vienībām).

Daugavpiliešus aicina atbildīgi izturēties pret apkārtējo vidi. Ja esat kļuvis par liecinieku pilsētas teritorijas piegružošanai, par to var ziņot Komunālās saimniecības pārvaldei, tālr.nr. 65476480 vai 65476314, e-pasts: ksp@daugavpils.lv, vai zvanot uz Pašvaldības policijas dežūrdaļu pa tālr.:  654 21500.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.