Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī viesojās ASV un Francijas vēstnieki Pilsētas ziņas

396

Janvāris Daugavpilij kļuva par diplomātisko sakaru mēnesi, jo mūsu pilsētu apmeklēja vairāki dažādu valstu vēstnieki. Pagājušajā nedēļā notika ASV vēstnieka Latvijā Džona Kārvaila un Francijas vēstnieces Odiles Supizonas vizītes.

Abi diplomātisko misiju pārstāvji tikās ar pilsētas vadību un apsprieda sadarbības paplašināšanas iespējas dažādās jomās. Vēstnieki pagodināja ar savu klātbūtni arī vairākus pasākumus. Džons Kārvails apmeklēja ASV Informācijas centru Latgales centrālajā bibliotēkā, lai svinīgi atklātu to jaunās, plašākās telpās. Pateicoties šim centram, kas darbojas ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības finansējumu, daudzi pilsētas un reģiona iedzīvotāji var uzlabot savas angļu valodas zināšanas, bet jaunieši var doties mācību braucienos uz Ameriku.

Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona apmeklēja Daugavpili kopā ar ekonomikas konsultantu Lūku Bojēru. Tiekoties ar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, par galveno pārrunu tematu kļuva uzņēmuma „Axon Cable” tālāka attīstība, jo tuvākajā laikā tajā tiek plānots radīt 200 jaunas darba vietas. Tika pārrunātas arī jaunu Francijas investoru piesaistīšanas iespējas Daugavpilij, jo iepriekšējā sadarbības pieredze bijusi ļoti pozitīva.

Papildus ekonomisko jautājumu apspriešanai, Francijas vēstniece piedalījās arī vēstniecības rīkotās izstādes “Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību 1918. - 1921. gadā” atklāšanā, kas notika 24. janvārī Latviešu kultūras centra otrā stāva foajē. Šī izstāde stāsta par grūto periodu Latvijas vēsturē - cīņu par neatkarību un valsts atzīšanu starptautiskajā līmenī.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: