Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī uzstādīta ārstei Elīnai Ronei veltīta piemiņas plāksne Pilsētas ziņas

203
Daugavpilī uzstādīta ārstei Elīnai Ronei veltīta piemiņas plāksne

Ceturtdien, 16. jūnijā pie bijušā Daugavpils dzemdību nama Varšavas ielā 43A tika atklāta piemiņas plāksne par godu nopelniem bagātajai ārstei un izcilajai ginekoloģei Elīnai Ronei.

Elīna Rone dzimusi 1920. gadā, Krasnojarskas apgabalā, Sibīrijas latviešu ģimenē. 1942. gadā viņa absolvēja Tomskas medicīnas institūta Ārstniecības fakultāti, vēlāk strādāja Krasnojarskas rajona slimnīcā, Piemaskavas evakuācijas hospitālī.

Pēc 2. pasaules kara E. Ronei izdevās saņemt atļauju doties uz vecāku dzimteni – Latviju. Ierodoties Latvijā, pirmos 7 gadus viņa strādāja Valmierā, bet 1952. gadā E. Rone tika norīkota uz Daugavpili – vadīt Daugavpils rajona veselības aizsardzības nodaļu. Gadu vēlāk viņa sāka savas darba gaitas Daugavpils dzemdību namā, bet no 1963. līdz 1973. gadam bija dzemdību nama galvenā ārste. No 1973. līdz 1986. gadam Elīna Rone bija sieviešu konsultāciju dienesta vadītāja Daugavpils pilsētas poliklīnikā.

Elīnes Rones profesionālās darbības laikā Daugavpilī piedzima divas bērnu paaudzes. Viņa bija mīlēts un cienīts mediķis. Pie viņas ārstēties brauca sievietes ne tikai no Daugavpils un tuvākās apkaimes, bet arī sievietes no Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas. Par savu neatlaidīgo darbu Elīna Rone saņēmusi vairākus augstus apbalvojumus.

Godinot un iedzīvinot izcilās ārstes piemiņu, pēc Elīnas Rones ģimenes iniciatīvas, pie vecā Daugavpils dzemdību nama 16. jūnijā tika uzstādīta un atklāta piemiņas plāksne. Uzrunājot klātesošos piemiņas plāksnes atklāšanā, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs uzsvēra, ka šodien, kad īpaši izjūtam mediķu trūkumu, mēs vēl jo vairāk novērtējam tik izcilu ārstus kā Elīna Rone, kura savas profesionālās darbības laikā palīdzēja nākt pasaulē daudziem daugavpiliešiem un dalījās savās zināšanās un pieredzē, mācot Daugavpils medicīnas skolas audzēkņus.

Savukārt izcilās ārstes mazdēls Sergejs Ronis pauda pateicību pašvaldībai, pilsētas māksliniekiem, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja speciālistiem, veselības centra “Dinas” īpašniekiem par izrādīto atbalstu Elīnas Rones piemiņas iemūžināšanai pilsētvidē.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa