Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī uzsākta apkures sezona Pilsētas ziņas

249

Laika apstākļu pasliktināšanās dēļ no 13. oktobra visās mājās, kuras apsaimnieko Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums, ir pieslēgta apkure. Atkarībā no siltummezglu iestatījumiem siltuma padeve mājai pielāgojas dažādām āra gaisa temperatūrām.

Izmantojot standarta iestatījumus, siltummezgls ieslēgsies pie +8 grādiem pēc Celsija un izslēgsies pie +10 grādiem. Šos parametrus var mainīt atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm. Šobrīd Daugavpilī siltumu saņem jau vairāk nekā 120 daudzdzīvokļu mājas (DDzKSU klienti). Pieslēgšanu ir uzsākuši arī kooperatīvi un tās mājas, ar kuru apsaimniekošanu nodarbojas privātie uzņēmumi.

Līdz 12. oktobrim dzīvokļu īpašnieki varēja uzrakstīt iesniegumu, lai mainītu apkures pieslēgšanas datumu savās mājās, un izvēlēties savu datumu apkures sistēmas ieslēgšanai – šādu iespēju izmantoja tikai viena daudzdzīvokļu māja.

DDzKSU atgādina, ka apkures pieslēgšana nenozīmē siltuma padevi visu diennakti –  tas ir atkarīgs no siltummezgla noregulējuma un laika apstākļiem. Samaksa tiek veikta tikai par patērēto siltumenerģiju. Tostarp ilgstoša siltuma padeves atlikšana vēlāk var ietekmēt apkures rēķinus, jo aukstas mājas iesildīšanai nepieciešams ievērojami vairāk resursu.

Patlaban Daugavpilī ir zemākais siltumenerģijas tarifs Latgalē un viens no zemākajiem tarifiem Latvijā – 41,63 EUR/MWh. Salīdzinot ar pagājušās apkures sezonas sākumu, šis rādītājs ir par 14% zemāks.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.