Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī tiek radīti arvien labvēlīgāki apstākļi biznesa attīstībai Pilsētas ziņas

439

Daugavpilī, lai veicinātu jaunu darbavietu radīšanu un pašvaldības ekonomisko izaugsmi, intensīvi strādā pie uzņēmēju un investīciju piesaistes. Īstenojot dažādus projektus, tiek sakārtota uzņēmējdarbībai nepieciešamā infrastruktūra. Svarīga loma ir arī Latgales Speciālajai ekonomiskajai zonai, kuras dalībnieki, izpildot dažus nosacījumus, var saņemt ievērojamus nodokļu atvieglojumus. Pašlaik notiek darbs pie tā, lai šis atbalsta veids kļūtu pieejamāks un to varētu saņemt plašāks uzņēmumu loks.

Veicot investīcijas, uzņēmēji var saņemt 80% atlaidi uzņēmuma ienākuma nodokļa atmaksai un līdz pat 100% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim.  Latgales SEZ pastāvēšanas laikā noslēgti līgumi par gandrīz 9 000 000 eiro investēšanu un 125 jaunu darba vietu radīšanu vietējās ražotnēs. Lai gan šī ekonomiskā zona aptver 19 novadus un 2 republikas nozīmes pilsētas, tieši Daugavpils uzņēmēji  ir vieni no aktīvākajiem SEZ dalībniekiem un veido pusi no visām iesaistītajām kapitālsabiedrībām. Ir pārstāvēti metālapstrādē, kokapstrādē, pārtikas produktu, datorplašu ražošanas un citās jomās strādājošie uzņēmumi.

Taču Latgales SEZ dalībnieku skaits varētu būt lielāks, ja par atbalstāmām investīcijām būtu atzīstami ne vien ieguldījumi ēku, ražotņu, tehnikas un iekārtu iegādei  un  izmaksas patentu iegūšanai un tehnoloģiju apgūšanai, bet arī izmaksas darba spēka atalgojumā jaunām darba vietām. Šāds ierosinājums drīzumā tiks skatīts Latvijas Republikas Saeimā.

Ja stāsies spēkā jaunie noteikumi, Daugavpilī jau tuvākajā laikā varētu uzsākt darbu vismaz divi starptautiskie uzņēmumi, kas darbojas IT un augsto tehnoloģiju nozarē. Tie nodrošinātu labi apmaksātas jaunas darba vietas, kas ir ļoti būtiski ne vien darba ņēmējiem, bet arī pašvaldībai kopumā, jo iedzīvotāju ienākuma nodoklis lielā mēra veido arī pašvaldības budžetu. Stabilu un labi apmaksātu darbavietu radīšana pozitīvi ietekmētu arī remigrācijas procesu.

Pie izmaiņu ieviešanas labvēlīgus apstākļus attīstībai iegūtu arī daudzas citas nozares, kuru darbības pamatā ir intelektuālais darbs un darbaspēka resursi.

Idejas produktivitāti apliecina citu valstu veiksmīga pieredze līdzīgu projektu īstenošanā. Vai to būs iespējams īstenot arī šeit – lems Saeimā, kur grozījumus paredzēts izskatīt līdz gada beigām.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: