Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī sākās zaļās masas savākšanas akcija Pilsētas ziņas

99

No 5. līdz 15. maijam Daugavpilī notiek zaļās masas savākšanas akcija, ko ik gadu organizē Komunālās saimniecības pārvalde. Šogad, ņemot vērā situāciju ar koronavīrusu, tā sākās mēnesi vēlāk, tomēr viss bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanas process tiek organizēts tādā pašā apjomā kā iepriekš. Pilsētas mikrorajonos ir uzstādīti lieli konteineri, kuros var izmest zaļo masu, kas savākta, sakārtojot īpašumam piegulošo teritoriju.

Konteineros drīkst izmest koku lapas, nopļauto vai sauso zāli, koku un krūmu zarus. Stingri aizliegts izmest sadzīves, celtniecības un bīstamos atkritumus. Stihisko izgāztuvju veidošanās pie šīm tvertnēm arī nav pieļaujama. Gadījumā, ja tas tomēr notiks, pašvaldība būs spiesta uzstādīt mobilās novērošanas kameras, ar kuru palīdzību būs ļoti viegli identificēt pārkāpējus. Par neatļautu atkritumu izmešanu piemērojams naudas sods no 70 līdz 2000 eiro. Komunālās saimniecības pārvalde aicina pilsētniekus būt apzinīgiem un izmantot konteinerus tikai paredzētajam mērķim.

Konteineru uzstādīšanās adreses:

  1. Naujenes / Vecpils ielu krustojumā (Ruģeļu mikrorajons);
  2. Alberta / Kaiju / Meža ielu krustojumā (Mežciema mikrorajons);
  3. Siguldas / Sloku ielu krustojumā (Jaunbūves mikrorajons);
  4. Zemnieku / Austrumu ielu krustojumā (Judovkas mikrorajons);
  5. Transporta / Kājnieku ielu krustojumā (Nīderkūnu mikrorajons);
  6. Tukuma / Aglonas ielu krustojumā (Jaunbūves mikrorajons);
  7. Dzērvju / Upes ielu krustojumā (Grīvas mikrorajons);
  8. Līksnas / Līkā ielu krustojumā (Forštadtes mikrorajons);
  9. Oškalna / Gaujas ielu krustojumā (Grīvas mikrorajons);
  10. Nīcgales / Caunu ielu krustojumā (Poguļankas mikrorajons).

Būtiskās izmaiņas ir notikušas šī gada vispārējās vides sakopšanas akcijas «Lielā Talka» organizācijā, kas bija ieplānota 25. aprīlī. Sakarā ar ārkārtas situāciju tā tika pārcelta uz 16. maiju, un tās formāts ir ievērojami mainījies – organizatori aicina doties sakopt dabu pa vienam, divatā vai ģimenes lokā, iepriekš norādot izvelēto vietu portālā talkas.lv. Bezmaksas maisu izsniegšana ir paredzēta Komunālās saimniecības pārvaldē (Saules ielā 5a) 13. un 14. maijā, šeit varēs arī klātienē paziņot par savu izvēlēto sakopšanas vietu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: