Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī pieminēja 1941. gada deportāciju upurus Pilsētas ziņas

155
Daugavpilī pieminēja 1941. gada deportāciju upurus

Otrdien, 14. jūnijā Andreja Pumpura skvērā pie piemiņas akmens “Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” notika Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums.

Šogad aprit 81 gads kopš pirmajām masu deportācijām, kad 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Pēc oficiālajiem datiem no Daugavpils deportēti 672 cilvēki – 257 ģimenes ar 187 bērniem vecumā no dažiem mēnešiem līdz 16 gadiem. Taču patiesais deportāciju upuru skaits, visticamāk, ir vēl lielāks.

Pieminot deportāciju upurus, A. Pumpura skvērā pie piemiņas akmens “Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” tika nolikti ziedi un iedegtas sveces. Piemiņas brīdī klātesošos uzrunāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, kā arī deportētie un viņu ģimenes locekļi dalījās atmiņās par pārdzīvoto.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītos pasākumus ik gadu organizē Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldību, Daugavpils politiski represēto klubu un Kultūras pārvaldi.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa