Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī paplašina ražotnes esošie un ienāk jaunie uzņēmēji Pilsētas ziņas

607

Daugavpilī turpina attīstīt uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi. Pašvaldība strādā dažādos virzienos, lai piesaistītu pēc iespējas plašāku uzņēmēju un investoru loku. Tiek sakārtota infrastruktūra un īstenotas dažādas atbalsta programmas, kas ir orientētas gan uz esošajiem uzņēmējiem, gan uz tiem, kas vēl tikai plāno uzsākt biznesu Daugavpilī.

Svarīga loma pilsētas ekonomiskās stabilitātes nodrošināšanā ir uzņēmumiem, kas ilgstoši darbojas šeit, radot arvien jaunas darba vietas. Viņiem pašvaldība nāk pretī, sniedzot nodokļu atvieglojumus

Vēl viens labas sadarbības piemērs ir pašvaldības būvējamo ražošanas ēku nodošana nomā uzņemējdarbības veikšanai. Šāds projekts jau ir veiksmīgi īstenots, pateicoties dalībai Eiropas struktūrfondu specializētajā programmā uzņēmējdarbības attīstībai: nākamgad viens no pilsētas lielākajiem uzņēmumiem sāks paplašināt ražotni, radot vairākus desmitus jaunu darba vietu telpās Mendeļejeva ielā 5. Veiksmīgu eksperimentu vēlas turpināt, izbūvējot līdzīgus objektus arī citās industriālajās zonās

Pēdējā laikā arvien vairāk jauno uzņēmēju novērtē mūsu pilsētas potenciālu un uzsāk šeit darbību. To vidū ir arī organizācijas, kas specializējas augsto tehnoloģiju nozarē. Tā pirms nedēļas jauna biroja durvis vēris starptautiskais uzņēmums, kas jau gandrīz 10 gadus nodarbojas ar mobilo aplikāciju un cita veida programmu testēšanu, eskportējot savus pakalpojumus uz 17 pasaules valstīm. Tajā darbavietas atrraduši pilsētas mācību iestāžu absolventi.

Uzņēmuma vadība norāda, ka par noteicošo faktoru jauna biroja atrašanās vietas izvēlē kļuva Daugavpils lieliskais intelektuālais potenciāls un iespēja sadarboties ar mācību iestādēm, sagatavojot kvalificētus kadrus.

Lai veicinātu jaunu uzņēmumu izveidi, darba vietu radīšanu un to, lai jaunāka gadagājuma daugavpilieši par dzīvesvietu izvēlētos dzimto pilsētu, pašvaldība īsteno arī biznesa atbasta programmu “Impulss”. Tās ietvaros šogad atbalstītas 11 biznesa idejas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas Domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: