Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī nosvinēja Starptautisko senioru dienu Pilsētas ziņas

260

Vairāku gadu garumā 1. oktobrī visā pasaulē, tai skaitā Daugavpilī, atzīmē Starptautisko senioru dienu. Tādējādi sabiedrībā tiek aktualizēti jautājumi par cilvēku cienījamā vecumā dzīvi, grūtībām un nodarbošanos. Par godu šai dienai Daugavpils pilsētas dome, Sociālais dienests, Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils nodaļa un pilsētas kultūras iestādes sagatavoja senioriem virkni pasākumu, par centrālo no kuriem kļuva radošo kolektīvu koncerts Dubrovina parkā, kas norisinājās, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības.

Pirms koncerta klātesošos uzrunāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Lāčplēsis, domes deputāte un Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas priekšsēdētāja Helēna Soldatjonoka un Sociālā dienesta vadītāja Līvija Drozde.

Ar senioriem veltītiem laba vēlējumiem šajā dienā dalījās arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska, norādot, ka senioriem ir jādalās savā pieredzē ar jauno paaudzi un pilsētas vadību.

Aiziešana pensijā ir lielisks iemesls atrast radošu nodarbošanos un veltīt sevi dažādām aktivitātēm, tai skaitā arī dziedāšanai. To ar savu dzīvesprieku un aizrautību pierāda Baltkrievu kultūras centra kora kapella “Sladčina”.

Saskaņā ar iedibināto tradīciju 1. oktobrī jebkurš pensionārs, uzrādot apliecību, var apmeklēt vairākas kultūras iestādes, piemēram, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils Māla mākslas centru, Marka Rotko mākslas centru, Latgales zoodārzu vai Šmakovkas muzeju, un apskatīt ekspozīcijas bez maksas.

Laba vēlējumi senioriem šajā dienā izskanēja no visām pusēm, bet īpašus apsveikumus sagatavoja 24. bērnudārza audzēkņi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.