Daugavpilī norisinājās Enerģijas diena Pilsētas ziņas

1594
Daugavpilī norisinājās Enerģijas diena

2018. gada 21. novembrī Daugavpils pilsētas domes telpās norisinājās „Enerģijas diena. Misija Energoefektivitāte”.
Enerģijas diena pulcēja pašvaldības darbiniekus, uzņēmējus un citus interesentus, kas vēlējās uzzināt par cilvēka uzvedības ietekmi uz enerģijas patēriņu, ietaupījumu iespējām, paaugstināt zināšanas un dalīties pieredzē.

Enerģijas dienu atklāja Daugavpils izpilddirektora p.i. T.Dubina, kura uzslavēja kolēģus par jau padarītajiem darbiem ieviešot energopārvaldības sistēmu, kā arī par turpmākajiem energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, lai ilgtspējīgi apsaimniekotu pašvaldības objektus un samazinātu nelietderīgu enerģijas patēriņu.

Domes Attīstības departamenta Projektu nodaļas Vecākā eksperte projektu jautājumos H.Trošimova informēja klātesošos par konkursu „Enerģijas taupīšanas sacensības” Daugavpils pašvaldību iestādēs, kas norisināsies no 2019. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 31. decembrim. Pēc nolikuma apstiprināšanas, sacensībās piedalīsies aptuveni  7 pašvaldības ēkas. Enerģijas dienas ietvaros uzstājās eksperti, kas sniedza ieskatu dalībniekiem par uzvedības maiņas aktivitātēm Latvijā un ārvalstīs. SIA „Ekodoma” eksperts V. Balodis uzsvēra, ka lai saprastu, kā nepieciešams ietaupīt, vispirms jāuzsāk ar mērījumu uzskaiti un analīzi, kā arī sniedza vērtīgus padomus, kam pievērst uzmanību, lai ietaupītu ikdienas patēriņa resursus.

K.Kašs SIA ”Ekodoma” prezentēja, kā gudri pārvaldīt un pareizi veikt datu uzskaiti un analīzi, iepazīstināja auditoriju ar ventilācijas sistēmām un komforta temperatūru iekštelpās. Savukārt neatkarīgais energoauditors G.Žogla informēja klātesošos par saules enerģiju, kādas ir iespējas to izmantot Latvijā.

Semināru noslēdzot, V. Balodis klātesošos iepazīstināja ar datu uzskaites platformas jauno versiju un īsi pastāstīja par izmaiņām un priekšrocībām, kā arī sniedza demonstrāciju, kā ievadīt datus.

Dalībniekiem Enerģijas dienas ietvaros bija iespējams iepazīties ar CO2 mērierīcēm, dažādiem rozetes skaitītājiem. Semināra noslēgumā trīs aktīvākie un zinošākie dalībnieki ieguva balvu - LED A++ luminiscento spuldzi.

 

Informāciju sagatavoja:

Helēna Trošimova

Attīstības departamenta Projektu nodaļas Vecākā eksperte projektu jautājumos

Tālr.: +371 654 76061

E-pasts: helena.trosimova@daugavpils.lv

 

 

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!