Daugavpilī jau sesto reizi meistarībā sacenšas medicīnas studenti Pilsētas ziņas

592
Daugavpilī jau sesto reizi meistarībā sacenšas medicīnas studenti

16. un 17. aprīlī Daugavpilī tikās veselības aprūpes jomas eksperti, lai dalītos ar saviem pētījumiem un atziņām zinātniski pētnieciskajā konferencē, savukārt medicīnas studenti no Latvijas un Lietuvas pārbaudīja savas zināšanas un prasmes meistarības konkursā.

Otrdien, 16. aprīlī, Daugavpils Universitātes aģentūrā “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” norisinājās 6. Starptautiskā zinātniski pētnieciskā konference “Sabiedrības iekļaujošās vērtības”. Tajā piedalījās vairāk nekā 100 pētnieku, zinātnieku un no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Armēnijas. Starp konferences dalībniekiem un klausītājiem bija Saeimas deputāti, Veselības ministrijas pārstāvji, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, Latvijas augstskolu un medicīnas koledžu pārstāvji, kā arī viesi no citām Eiropas valstīm.

Konferences dalībnieki prezentēja savus pētījumus par dažādām tēmām – iekļaujoša medicīniskā palīdzība, darbs ar mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām, atbalsts Ukrainas kara bēgļiem, iekļaujošās vērtības sociālās aprūpes centros, sociālās iekļaušanās procesi, atbalsts speciālajai izglītībai un pedagogu izaicinājumi un citiem tematiem. Konferences noslēgumā notiks diskusija.

Savukārt trešdien, 17. aprīlī, medicīnas studenti pārbaudīja savas prasmes 6. Starptautiskajā studentu meistarības konkursā “Neatliekamā palīdzība ārkārtas situācijā”. Līdztekus anatomijas zināšanām, studentiem bija jāpierāda arī spēja ātri reaģēt un sniegt medicīnisko palīdzību ārkārtas situācijās. Konkursā piedalījās septiņas komandas – piecas no Latvijas medicīnas koledžām un divas no Lietuvas.

Šogad sacensības bija daudz plašākas nekā iepriekšējos gados. Pirmo reizi tās notika ārpus telpām – Varšavas ielas Futbola stadionā. Izspēlējot ārkārtas situācijas scenāriju, komandām bija parāda sava meistarība, operatīvi sniedzot palīdzību sprādziena izraisītā ugunsgrēkā cietušajiem. Starp cietušajiem bija arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas no sacensību dalībniekiem prasīja īpašu uzmanību un rūpes.

Konkursa dalībnieki un skatītāji varēja vērot arī Zemessardzes paraugdemonstrējumus, kā neatliekamās palīdzības sniegšana notiek militārajā jomā.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!