Daugavpilī izsludināts oranžais plūdu riska brīdinājums Pilsētas ziņas

1436
Daugavpilī izsludināts oranžais plūdu riska brīdinājums

6. aprīlī Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī sasniedzis 7,51 m virs stacijas nulles atzīmes, līdz ar to pilsētā tiek izsludināts oranžais brīdinājums par potenciālajiem plūdiem.

Oranžais brīdinājums nozīmē: ESI GATAVS pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Pašlaik tieša apdraudējuma cilvēkiem un mājām nepastāv, bet, ja ūdens līmenis turpinās celties, tas varētu rasties. Uz doto brīdi Daugavpilī evakuācija nav bijusi vajadzīga nevienam cilvēkam. Daugavpils teritorijā ir slēgts viens ceļa posms Nometņu ielā. Sakarā ar to pa Nometņu ielu nekursē 10a maršruta autobusi.

Pašvaldības dienesti dežurē diennakts režīmā: Pašvaldības policija iekļāva patrulēšanas maršrutos visas par potenciāli bīstamās atzītās vietas un regulāri informē par apsekošanas rezultātiem civilaizsardzības organizatoru, komunālos dienestus un pašvaldības vadību. Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka kaut kur novērojami applūšanas draudi, atbildīgie dienesti nekavējoties reaģēs un veiks visus nepieciešamos pasākumus.

Iedzīvotāji par teritoriju applūšanas draudiem aicināti informēt Pašvaldības policiju, zvanot uz t. 654 21500. Ja nepieciešama evakuācija, pastāv briesmas dzīvībai, veselībai, drošībai, apkārtējai videi vai īpašumam, jāzvana 112.

Sarkanais brīdinājums, kad notiek īpašumu plaša applūšana, kas apdraud dzīvību, kā arī evakuācija, ļoti apgrūtināta pārvietošanās un traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari, iedzīvotāji tiek aicināti pamest apdraudētās teritorijas un sekot visiem atbildīgo institūciju norādījumiem, tiek izsludināts, ūdens līmenim sasniedzot 8,80m virs nulles atzīmes. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, tik augsts ūdens līmenis Daugavpils teritorijā nav gaidāms.

Plašāka informācija par hidroloģiskajiem apstākļiem pieejama hidro.meteo.lv.

Ieteikumi rīcībai plūdu apdraudējuma gadījumā https://www.vugd.gov.lv/lv/pludi

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!