Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī iemirdzējās galvenā Ziemassvētku egle Pilsētas ziņas

2087
Daugavpilī iemirdzējās galvenā Ziemassvētku egle

Sestdien, 3. decembra pievakarē VIenības laukumā iemirdzējās pilsētas galvenā svētku egle. Gaidot gada sirsnīgākos svētkus, aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus doties nesteidzīgās pastaigās, baudot mirdzošo svētku noskaņu, kā arī izpriecāties VIenības laukumā ierīkotajā atrakciju pilsētiņā.

Ziemassvētku laikā Daugavpils pārtapusi par pasakainu ledus pili, kuras centrā kā Ledus karaliene uzmirdzēja brīnumaina egle greznā kleitā ar dārgakmeņiem rotātu kroni. Pilsētas centrālo egli jeb ledus karalieni Vienības laukumā sargā izgaismoti polārlāči. Svētku noskaņu papildina atrakciju pilsētiņa ar 27 metrus augsto panorāmas ratu, no kura paveras burvīgs skats uz pilsētu.

Svētku egles iedegšanas pasākums sestdien sākās ar teatralizētu uzvedumu bērniem „Pūkainīšu Ziemassvētku pasaka”, kas ikvienam  klātesošajam skatītājam ļāva izbaudīt ziemas jautrību kopā ar tās galvenajiem varoņiem – trīs zaķiem un blēņdari vilku.

Šogad par svētku moto izvēlēts “Ziemassvētki ledus pilī - Daugavpilī”, tāpēc pilsētas rotājumos dominē gaišie toņi un ledus mirdzums. Egles, kuras aug pilsētas parkos un skvēros, jau ietērptas svētku rotā. Svētku rotājumi pilsētvidē būs skatāmi apmēram līdz janvāra vidum.

Foto un video: Andrejs Jemeļjanovs

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa