Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī bez maksas var veikt COVID-19 siekalu testu Pilsētas ziņas

2264

3. oktobrī, Daugavpilī sāka izsniegt testus koronavīrusa noteikšanai, izmantojot siekalu paraugu. Testerus analīzei bez maksas var saņemt trīs “E. Gulbja laboratorijas” filiālēs pilsētā, savukārt Daugavpils pilsētas dome darbojas kā šī procesa koordinatore pašvaldības struktūrām un privātiem uzņēmumiem. Kopumā uz Daugavpili ir nogādāti 10 000 jaunā tipa testu.

Daugavpils pilsētas dome jau ir izveidojusi testējamo nodaļu un pašvaldības uzņēmumu, kā arī dažu firmu sākotnējo sarakstu, kas tiks papildināts. Jebkurš privāta uzņēmuma pārstāvis var vērsties domē un saskaņot testu saņemšanas laiku “E. Gulbja laboratorijā”. Pēc tam ieradīsies laboratorijas kurjers un paņems paraugus. Atsevišķas domes struktūras, piemēram, uzņēmums "Daugavpils satiksme", jau ir veikušas savu darbinieku testēšanu.

Jauno testu priekšrocība salīdzinājumā ar parastajiem deguna uztriepes testiem – mēģenes siekalām var paņemt uzreiz visiem ģimenes locekļiem vai uzņēmuma darbiniekiem, kā arī piepildīt mēģeni un aizpildīt anketu, ievērojot pievienoto instrukciju, var patstāvīgi un bez speciālista palīdzības.

Testēšanu plānots veikt līdz nedēļas beigām, lai gan bezmaksas testu skaits un šīs akcijas ilgums var tikt palielināts.

Tikmēr Daugavpils reģionālā slimnīca turpina ņemt standarta paraugus no deguna dobuma un rīkles. Tomēr DRS vadība ir gatava ne tikai ņemt paraugus, bet arī uz vietas veikt siekalu analīžu atšifrēšanu. Tas ievērojami atvieglotu uzņemšanas nodaļas darbu, jo rezultāti būtu zināmi pēc 45 minūtēm, nevis nākamajā dienā, kā tas ir tagad, kad testi tiek vesti uz Rīgu. Tam nepieciešama Veselības ministrijas piekrišana.

COVID-19 testēšana ir brīvprātīga.
Iepriekšējais pieraksts testu saņemšanai  “E. Gulbjas laboratorijā” (Smilšu ielā 94A, Saules ielā 37 un Raipoles ielā 11A (TC “Aveņu centrs”)) nav obligāts.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.