Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī atklāts pirmais suvenīru pašapkalpošanās automāts Pilsētas ziņas

555
Daugavpilī atklāts pirmais suvenīru pašapkalpošanās automāts

25. jūnijā Daugavpilī, Rīgas un Mihoelsa ielas krustojumā, māksliniece Sanri (Sandra Poplavska-Rimicāne) kopā ar vīru Jāni Rimicānu atklāja Latvijā pirmo mākslas - suvenīru automātu “SANRI AAATR BOX”, kur varēs iegādāties oriģinālus vietējo mākslinieku un amatnieku rokām darinātus suvenīrus.

Suvenīru automātā tūristiem ir iespēja iegādāties dažādus suvenīrus, bet Latgales reģiona māksliniekiem tā ir iespēja popularizēt savus darbus. Šobrīd suvenīru automātā var iegādāties 32 mākslinieku darbus, pārsvarā tie ir mākslinieki no Daugavpils, Rēzeknes un Krāslavas. Tur atrodamas ekskluzīvas preces – mākslas darbi, kas lielākoties ir vienā eksemplārā. Vīriešiem te ir iespēja iegādāties tauriņus, sievietēm lielā klāstā ir pieejama bižutērija, brošas, aproces, kā arī keramikas darbus – bļodiņas, krūzītes, rotas, dažādas glezniņas, magnētus, suvenīrus no koka ar Daugavpils simboliku.   

Projekts tika īstenots pateicoties Daugavpils pilsētas pašvaldības grantu programmas “Impulss” ietvaros piešķirtajam finansējumam 5 tūkstoši eiro apmērā. Drīzumā tāds pats automāts uzsāks darbu arī Daugavpils cietoksnī, kas atradīsies blakus Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centram.