Daugavpili apmeklēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Pilsētas ziņas

1056

15. aprīlī Daugavpils valstspilsētā darba vizītē viesojās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Šī bija pirmā reize, kad viņš apmeklēja Daugavpili prezidenta statusā.

Vizītes sākumā E. Rinkēvičs tikās ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputātiem. Pēc tam prezidents devās uz Zinātņu vidusskolu, kur satikās ar Daugavpils skolu direktoriem, iepazinās ar mācību procesu un diskutēja ar vidusskolēniem par izglītības lomu Latgales reģiona attīstībā un 20. gadadienas nozīmi kopš Latvija ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalsts.

Turpinājumā sekoja Daugavpils Universitātes apmeklējums, tikšanās ar VSIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” vadību un personālu, SIA “Daugavpils dzelzsbetons” apskate, ziedu nolikšana Latvijas Brīvības cīņās kritušo Polijas armijas karavīru piemiņas vietā un Marka Rotko muzeja apmeklējums. Vizītes noslēgumā prezidents tikās ar Daugavpils iedzīvotājiem un apsprieda vairākus reģionam un pilsētai nozīmīgus jautājumus, kas ir aktuāli ne vien daugavpiliešiem, bet arī visas Latgales iedzīvotājiem.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs: “Jāsaka, ka mani pirmie iespaidi par Daugavpili ir pozitīvi Šodien prezidenta dienaskārtībā ir trīs svarīgi jautājumi: pirmais ir mūsu visu drošība. Otrais – izglītība un jaunieši. Un trešais – kādā veidā veicināt ekonomisko attīstību. Mēs diezgan daudz runājām par pašvaldībai aktuālajiem šķēršļiem un jautājumiem, kas prasa risinājumu. Domāju, ka jautājums, ko darīt, lai cilvēki neaizbrauc, lai cilvēki šeit paliek un strādā, ir aktuāls gan valstij un valdībai, gan arī pašvaldībai, gan arī visai Latgalei kopumā.”

Daugavpils pašvaldības vadība, rezumējot prezidenta vizītes rezultātus, uzsvēra, ka dialogs bijis daudzpusīgs un produktīvs.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: “Mums bija liels prieks un gods iepazīstināt prezidenta kungu gan ar pilsētu, gan ar pilsētas ekonomisko stāvokli. Palepoties ar to, ka mums aug darbuzņēmēju skaits. Palepoties ar to, ka mums ir sagatavots skolu tīkls. Un vienlaicīgi, protams, norādīt uz problēmām un to risinājumiem.

Viena no svarīgākajām atziņām, pie kā esam nonākuši vizītes gaitā: Daugavpils Universitātei būt! Prezidents šajā jautājumā ir paudis pilnu apņēmību. Tas ir ļoti svarīgi, jo tieši ar augstāko izglītību mēs varam saglabāt mūsu jauniešiem iespēju mācīties universitātes tipa augstskolā mūsu pilsētā. Līdz ar to nekādas runas par tās apvienošanu vai pievienošanu kaut kam šī prezidenta valdības laikā nebūs, un, manuprāt, tas ir ļoti pozitīvi.

Trešā ļoti svarīgā lieta ir reģionālie projekti, investīcijas, jauno darba vietu radīšana. Un šajā sakarā, manuprāt, vienīgā iespēja, kas šobrīd ir aktuāla ne tikai Daugavpilij, bet arī visām pierobežas pašvaldībām: iet roku rokā ar Latvijas prezidentu un cīnīties par to, ka Latvija sākas šeit, Latgalē, ar pašu pirmo centimetru. Par to, ka šeit dzīvojošie cilvēki ir Latvijas, savas dzimtenes patrioti, un Daugavpils bija, ir un būs Latvija. Pretī mēs gaidām absolūti tikpat lielā mērā atbilstošu nostāju Daugavpils un pierobežas jautājumā, lai mēs varētu nevis izdzīvot, bet attīstīties, lai mēs spētu veidot vidi, kur jaunieši var gan mācīties, gan rast darba vietas. Tas ir iespējams, kopīgi darbojoties valstij un pašvaldībai.”

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!