Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja Latvijas Būvinženieru savienības vadība Pilsētas ziņas

1010

Lai stiprinātu sadarbību un nodibinātu ciešāku kontaktu, 15. septembrī Daugavpilī ieradās Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekļi, kuri ne tikai iepazinās ar pašvaldības būvprojektiem, bet arī padalījās ar aktuālo informāciju par savu darbību un atbildēja uz būvniecības nozares speciālistu jautājumiem.

Latvijas Būvinženieru savienība ir multifunkcionāla sabiedriskā organizācija, kas apvieno daudzus būvniecības ekspertus, ir iesaistīta būvniecības nozares likumu pieņemšanā, nodarbojās ar būvspeciālistu sertificēšanu, konsultācijām un daudzām citām funkcijām, par kuriem tika ziņots vizītes laikā. Savienības biedri atzīmēja, ka prasības projektu un darbu izpildes kvalitātei, kā arī ugunsdrošībai Latvijā ar katru gadu pieaug, tādēļ ir svarīgi, lai speciālisti būtu informēti.

Pēc prezentācijām pilsētas pašvaldībā, Savienības pārstāvji klātienē iepazinās ar pilsētai nozīmīgiem projektiem un apmeklēja Daugavpils cietoksni. Šeit viņi apskatīja pulvera noliktavas restaurācijas gaitu, kas jau tuvojas noslēgumam.  Kad tā būs pabeigta, šeit izveidos izcilajam keramiķim Pēterim Martinsonam veltītu izstāžu telpu. Topošajai Martinsona mājai blakus esošais mūsdienīgs rotaļu laukums būs pieejams pēc objekta nodošanas ekspluatācijā aptuveni šī gada novembrī.

Arī cietokšņa 7. vaļņa kazemāti un pats uzbērums piedzīvo nopietnas pārvērtības - šeit tiek gatavota vieta atklātiem keramikas fondiem, bet valnis atgūst savu vēsturisko izskatu un tiek nostiprināts. Šos darbus jāpabeidz līdz nākamā gada vasarai.

Latvijas Būvinženieru savienības delegācija apskatīja arī topošo Tehnikas un industriālā dizaina centru Inženieru arsenālā, kas ir viens no lielākajiem vēsturisko objektu restaurācijas projektiem Latvijā. Savienības biedri pozitīvi novērtēja sadarbību ar pašvaldību un būvniecības uzņēmumiem, kā arī mūsu pilsētā īstenojamos projektus.

Uzmanība tika pievērsta arī promenādei pie Daugavpils cietokšņa, kuras izveide jau ir finiša taisnē  - būvniekiem nepieciešamas vēl pāris nedēļas, un objektu varēs nodot ekspluatācijā.

Savukārt citā pilsētas daļā, Bruģu ielas promenādē, nesen uzsākts darbs pie skatu platformas izbūves, kas tiks izveidota uz vecā ūdens rezervuāra bāzes. Uz to vedīs uz pāļiem ierīkots gājēju celiņš. Būvnieki ir apņēmušies pabeigt šo projektu 5 mēnešu laikā. Vienlaikus risina jautājumu par iespējamo promenādes gājēju daļas atvēršanu mazākas celtniecības aktivitātes periodos.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.