Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja labklājības ministre Ramona Petraviča Pilsētas ziņas

198
Daugavpili apmeklēja labklājības ministre Ramona Petraviča

Kā katru gadu pavasarī, sociālās aprūpes institūciju vadītāji piedalās Baltijas valstu pavasara konferencē, kas notiek kādā no Baltijas valstīm. Šogad  konferences organizēšana uzticēta Latvijai, norises vieta  izvēlēta Daugavpilī. Konferenci atklāja un tās darbā piedalījās labklājības ministre Ramona Petraviča, Daugavpils Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Konferencē piedalās vadītāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, kā arī Daugavpils pilsētas sadarbības partneri no Minskas (Baltkrievija). Konference “Sociālo pakalpojumu attīstība pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas” izpelnījusies  lielu interesi un dalībai bija pieteikušies vairāk kā 100 dalībnieku. Konferences mērķis: iepazīstināt institūciju direktorus un struktūrvienību vadītājus ar pilsētas pieredzi, dibināt kontaktus tālākai sadarbībai pieredzes apmaiņām, starpvalstu projektu realizēšanai, iepazīties ar Daugavpils kultūras tradīcijām, iepazīties ar “labās prakses” piemēriem Daugavpilī un Daugavpils novadā.

 

Labklājības ministre Ramona Petraviča, uzrunājot konferences dalībniekus, pateicās Daugavpils Domes priekšsēdētājam Andrejam Elksniņam par silto uzņemšanu  un lielisko iespēju iepazīt pilsētu un tās pieredzi. Tā ir ļoti laba iespēja tikties nozares profesionāļiem no dažādām valstīm. Ministre uzsvēra, ka katrā pašvaldībā ir ar ko lepoties, arī Daugavpilī ir daudz pozitīvu lietu, ar ko varēs iepazīties konferences laikā. Ramona Petraviča uzrunā uzsvēra sociālās nozares svarīgumu un iezīmēja galvenās tendences sociālajā jomā Latvijā. Viņa pateicās Sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju direktoru asociācijai par šīs konferences rīkošanu un ieguldījumu un lielo lomu nozares attīstībā.

Daugavpils Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš izteica prieku uzņemt sociālās jomas speciālistus Daugavpilī. Viņš uzsvēra, ka Latvija ir sociāli atbildīga valsts, bet Daugavpils ir īpaši sociāli atbildīga pašvaldība, jo pilsētā ir vislielākais sociālo pakalpojumu un palīdzības klāsts. Andrejs Elksniņš atzina, ka sociālā nozare parāda patieso situāciju sabiedrībā, tāpēc ir jādomā par jaunām darbavietām un algu pieaugumu, lai šo sociālo pakalpojumu klāsts kļūtu mazāks.

Pēcpusdienā labklājības ministre Ramona Petraviča un Daugavpils Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš  apmeklēja   Sociālā dienesta Klientu apkalpošanas centru Lāčplēša ielā 39.

 

Daugavpils Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.