DARBAM VASARĀ PIETEICĀS 2008 JAUNIEŠI VECUMĀ NO 15-19 GADIEM Pilsētas ziņas

196
DARBAM VASARĀ PIETEICĀS 2008 JAUNIEŠI VECUMĀ NO 15-19 GADIEM

Piektdien, 23.februārī, pusnaktī noslēdzās pieteikšanās skolēnu vasaras nodarbinātības programmai 15-19 gadus veciem jauniešiem. Kopumā saņemti 2008 unikāli pieteikumi. 

1.martā būs zināmi pamata saraksti ar tiem jauniešiem, kuriem būs iespēja piedalīties programmā. Tajā pašā dienā tiks izsūtītas arī vēstules ar programmas rezultātiem.

Programmas ietvaros jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm tiek rezervētas 15% no darba vietām, savukārt jauniešiem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm tiek rezervētas 10% no darba vietām.

Šobrīd tiek pārbaudīta atbilstība augstāk minētajiem statusiem. Kad norādītā informācija tiks apstiprināta, šie 25% no pieteikumiem tiks pārcelti uz saraksta sākumu. Atlikušie pieteikumi tiks sarindoti kārtībā aiz šiem 25%, atbilstoši pieteikšanās laikam. Šādi veidosies pamata saraksts 1179 jauniešiem, kuriem tiks nodrošinātas darba vietas. Pārējie jaunieši, kas netiks iekļauti pamata sarakstā, tiks iekļauti tā saucamajā uzgaidīšanas sarakstā, kurā arī tiks sarindoti atbilstoši pieteikšanās laikam. Gadījumā, ja kāds jaunietis no pamata saraksta atteiksies no piedāvātās darba vietas, tā tiks piedāvāta jauniešiem no uzgaidīšanas saraksta rinda kārtībā.

Jau tika minēts, ka budžeta taupības režīma nolūkos bija nepieciešams pārskatīt arī skolēnu vasaras nodarbinātības organizēšanas kārtību, kā rezultātā jaunieši būs nodarbināti 10 darba dienas pa 4 stundām. Bija iespējams variants, kad tiktu būtiski samazināts darba vietu skaits, atstājot 7 stundu darba dienu. Tomēr, lai neliegtu iespēju pēc iespējas vairāk jauniešiem piedalīties programmā un strādāt vasarā, tika lemts, ka tiks samazināts darba stundu skaits dienā. Līdz ar to radās iespēja nodrošināt darbu 1179 jauniešiem. 2023.gadā bija iespēja strādāt vasarā 1413 jauniešiem vecumā no 15-19 gadiem.

Kas attiecas uz 13 – 14 gadus veciem jauniešiem, reģistrācija programmai viņiem sāksies 2.martā plkst.11.00 un turpināsies līdz 6.martam plkst.23.59. Rezultāti tiks publicēti mājas lapā www.jaunatne.daugavpils.lv 22.martā.

 

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!