Šobrīd Daugavpilī

Dabas resursu nodokļa pieauguma dēļ palielinās maksa par atkritumu izvešanu Pilsētas ziņas

296
Dabas resursu nodokļa pieauguma dēļ palielinās maksa par atkritumu izvešanu

Saskaņā ar Latvijas valdības lēmumu, no 2024. gada janvāra dabas resursu nodokļa likme, ko maksā par visiem apglabātajiem atkritumiem, pieaugs vēl par 15 eiro tonnā: līdzšinējo 95 EUR/t būs jāmaksā 110 EUR/t. Turklāt likumdevējs no 2024. gada janvāra ievieš obligātu bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītu vākšanu, kas arī rezultēsies maksas par atkritumu izvešanu pieaugumā. Pašreizējo 16,98 eiro (bez PVN) par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vietā daugavpilieši turpmāk maksās 19,40 eiro (bez PVN).

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs sastāv no divām daļām:

  • dabas resursu nodoklis (DRN),
  • maksa par sadzīves atkritumu savākšanu un apglabāšanu.

No jaunā gada pieaug abas.

DRN pieaug līdz ar valdības lēmumu, un no 2024. gada 1. janvāra par katru poligonā apglabāto atkritumu tonnu būs jāsamaksā 110 eiro (bez PVN) valsts budžetā.

Savukārt maksa par atkritumu savākšanu un apglabāšanu palielināsies līdz ar to, ka atkritumu apsaimniekotājiem no 2024. gada 1. janvāra būs jāorganizē bioloģiski noārdāmo atkritumu dalīta vākšana. Tas nozīmē, ka blakus krāsainajiem konteineriem, kas paredzēti atsevišķi papīra un kartona, stikla, plastikāta un metāla iepakojuma dalītai savākšanai, parādīsies arī brūnie konteineri, kas būs paredzēti ēdiena paliekām, dzīvnieku un augu izcelsmes virtuves atkritumiem, novītušajiem ziediem un tamlīdzīgiem atkritumiem.

Konteineri dalītai atkritumu vākšanai Daugavpilī būs pieejami 100 vietās dažādās apkaimēs. Aicinām orientēties ne vien uz konteineru krāsu, bet arī uz to marķējumu – pēc tā ir viegli noprast, kāda veida sadzīves atkritumiem ir domāts konkrēts konteiners. Atrast sev tuvāko vietu, kur var izmest šķirotos atkritumus, palīdzēs interaktīvā karte vietnē www.skiroviegli.lv.

 

SIA “AADSO”

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!