Centrālā finanšu un līgumu aģentūra sniedza pozitīvu atzinumu tramvaju projektos Pilsētas ziņas

322
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra sniedza pozitīvu atzinumu tramvaju projektos

2024. gada 26. martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja noslēguma maksājuma pieprasījumu projektam Nr. 4.5.1.1/21/I/005 “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā”, kas ir lielākais īstenotais projekts Eiropas Savienības 2014-2020 plānošanas periodā Latgales reģionā.
Projekta attiecināmo izdevumu summa ir 27 269 999,73 EUR, t.sk. Eiropas Savienības  finansējums  23 179 499,77  EUR, valsts  budžeta  dotācija  pašvaldībām 1 227 149,99 EUR un pašvaldības finansējums 2 863 349,97 EUR.

Projekta ietvaros ir iegādāti 4 jauni tramvaju vagoni, kas, sadarbībā ar Čehijas partneriem, izbūvēti vienā no pilsētas senākajiem uzņēmumiem – “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā”. Daugavpilī tapušie tramvaji, kas atbilst mūsdienu prasībām, pilnvērtīgi iekļāvušies pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā. Jaunie tramvaja vagoni aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas un videonovērošanas sistēmām, pieejamas arī USB uzlādes. Salonā uzstādīti ekrāni, kas ļauj ātri un ērti noteikt tramvaja atrašanās vietu un to, kad būs vajadzīgā pietura. Zemās grīdas vagoni ir ērti lietošanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Šī projekta ietvaros pabeigti būvdarbi arī vairākos tramvaja sliežu pārbūves objektos: Smilšu ielā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai (0,7 km garumā), Jātnieku ielā no Smilšu ielas līdz Depo teritorijai (0,9 km), kā arī tramvaju 2. maršrutā no 18. novembra un Ventspils ielu krustojuma līdz Jāņa ielai (2,9 km).

Ņemot vērā, ka darbi objektos ir pabeigti ziemā, tie ir nodoti ekspluatācijā ar atliktajiem darbiem (teritorijas labiekārtošana, apzaļumošana, koku un krūmu stādīšana, piebrauktuvju un ietvju seguma virsslāņa uzklāšana u.c.), kurus atbilstoši MK noteikumiem Nr.253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” veiks labvēlīgā sezonā, bet ne vēlāk kā līdz 2024. gada 1. jūnijam.

Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta veida izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā Daugavpilī.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!