Šobrīd Daugavpilī

Ceļu un autostāvvietu asfaltēšanas sezona rit pilnā sparā Pilsētas ziņas

96

Pilsētas pašvaldība īsteno vairākus projektus ceļu atjaunošanā, grants ceļu asfaltēšanā un autostāvvietu izbūvē. Daugavpilī trīs gadu asfaltēšanas programmā iekļauti daudzi objekti, tajā skaitā Miera un Līksnas ielas, kā arī autostāvvieta pie mājām Jātnieku ielā 93 un 93A. Visi trīs projekti lielo pilsētu infrastruktūras uzlabošanas ietvaros ieguvuši arī valsts līdzfinansējumu.

Asfaltēšana Miera ielas posmā no Grodņas ielas līdz Smilšu ielai rit pilnā sparā: visi darbi, ieskaitot ietvju izbūvi, ir izpildīti par 90%. Lielākās pārmaiņas notika posmā no Grodņas ielas līdz Valkas ielai, kur iepriekš bija grants ceļš. Liels darbs paveikts arī pie 13. vidusskolas. Tagad procesā iesaistās arī elektriķi. Miera ielas otrajā galā, posmā no Varšavas ielas līdz Kauņas ielai, arī uzsākti darbi pie vecā asfalta seguma nomaiņas - šis projekts tiek īstenots par Latvijas Ceļu fonda līdzekļiem.

Sagatavošana asfaltēšanai notiek visā Līksnas grants ielas garumā Vecajā Forštatē, kur tiks ierīkota arī lietus ūdens kanalizācija, apgaismojums, piebrauktuves pie garāžām un celiņi pie privātmāju vārtiem. Tas viss ir īpaši svarīgi tieši šeit, kur lietus ūdens notece līdz Aveņu ielai jau daudzus gadus izskalo ceļu un traucē gājējiem. Pārvērtības novērtēs arī tepat esošā vecticībnieku lūgšanu nama apmeklētāji. Saskaņā ar līgumu, ielu jāsakārto līdz šī gada jūlija pirmajai pusei.

Ne mazāk aktuāls uzdevums ir izveidot 81 mašīnai paredzētu autostāvvietu Jātnieku ielas 93 un 93A māju pagalmā. Tādā veidā pašvaldība cer atrisināt ilggadējo problēmu, kas veidojas, Daugavpils Celtniecības tehnikuma audzēkņiem pieblīvējot ar savām automašīnām guļamrajona brauktuves. Šeit ir nepieciešams izveidot lietus ūdens kanalizāciju, apgaismojumu un atjaunot ietvju malas. Šos darbus ir jāpabeidz līdz jūnija vidum.

Visi šie darbi ir tikai daļa no ceļu projektiem, kurus pašvaldības īsteno dažādos pilsētas mikrorajonos. Aktuālajai informācijai par ielu remontiem un ar tiem saistītām izmaiņām ceļu satiksmes organizēšanā sekojiet līdzi pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.