Šobrīd Daugavpilī

Ceļa remontu pie Vienības tilta plāno pabeigt pirms termiņa Pilsētas ziņas

357
Ceļa remontu pie Vienības tilta plāno pabeigt pirms termiņa

No 19. oktobra līdz 2. novembrim pie Vienības tilta Daugavas ielā tiek veikts apļveida krustojuma remonts, līdz ar to ir mainīta satiksmes plūsmas organizācijas shēma, darbojas satiksmes regulētāji un luksofori. Aktīvākajās autotransporta satiksmes stundās (no rīta un vakarā) darbi tiek apturēti, frēzēšana tiek veikta tikai līdz pulksten 16.30. Ja nepievils laika apstākļi, būvuzņēmējs SIA "Latgales Ceļdaris" plāno pabeigt darbus pirms termiņa.

Ceļa segums apļveida krustojumā ir jāmaina vairāku iemeslu dēļ, it īpaši tāpēc, ka apļa centrālajā daļā bruģis ir stipri nodilis, kas var izraisīt avārijas situācijas. Uz to norāda arī Valsts kontrole, kas ir akcentējusi pašvaldību pārziņā esošo tiltu nolietojumu visā Latvijā. Pie Vienības tilta plānots pilnībā atteikties no bruģa, kā arī samazināt ceļa slīpumu apļveida krustojumā.

Pašvaldība bija plānojusi veikt šos darbus šī gada vasarā, taču būvuzņēmēja lielās noslodzes dēļ tie bija jāatliek līdz rudens brīvlaikam. Drošības prasību dēļ nakts maiņu organizēšana pašlaik nav iespējama – ieklāt asfaltu uzkalnā un šādā ceļa slīpuma leņķī iespējams tikai dienas laikā.

Satiksmi palīdz regulēt pats uzņēmums "Latgales Ceļdaris" (speciālisti ar darba pieredzi uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”). Ar apbraukšanas ceļa shēmām, kas saskaņotas ar pašvaldības Transporta komisiju, var iepazīties šeit (līdz 28. oktobrim) un šeit (pēc 28. oktobra).

Autovadītāji tiek aicināti ievērot braukšanas kultūru un neaizmirst palaist citas automašīnas, neradot bīstamas situācijas un sastrēgumus.

Uz Grīvu, Judovku un pa Daugavas ielu kursējošo uzņēmuma "Daugavpils satiksme" autobusu maršruti un kustības saraksti pagaidām nav mainījušies. Tomēr izmaiņas iespējamas sakarā ar Ministru kabineta plānoto lokdaunu no 21. oktobra. Tas varētu nedaudz atvieglot ceļu būvnieku darbu pie Vienības tilta.

Tikmēr pašvaldība veic iepirkumu Vienības tilta kapitālā remonta projekta izstrādei, kas plānots 2022. gada vasarā. Tiltam jau sen ir nepieciešama pamatīga atjaunošana: jāuzlabo hidroizolācija, jānovērš betona korozija, jātīra savienojumi un šarnīri.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa