Šobrīd Daugavpilī

Brīvības parkā atklāja pieminekli Daugavpils atbrīvotājiem Pilsētas ziņas

479

Pagājušo svētdien, 15. novembrī, Slobodkā notika Polijas un Latvijas virspavēlniekiem, kuru vadībā pirms simts gadiem atbrīvoja Daugavpili no lieliniekiem, veltīta pieminekļa svinīga atklāšana. Lai godinātu varoņu piemiņu –maršalus Juzefu Pilsudski un Edvardu Ridzu-Smigliju un ģenerāļus Jāni Balodi un Pēteri Radziņu, ieradās pilsētas vadība, Polijas diplomātiskās misijas, Polijas un Latvijas armijas pārstāvji, poļu diasporas aktīvisti un garīdzniecība.

Romualda Gibovska piemineklis simbolizē ciešo saikni starp poļu un latviešu tautām, kuras atbalstīja viena otru ļoti grūtos laikos – lielajā apjukumā, kas valdīja pēc Pirmā pasaules kara. To uzsvēra arī Polijas Republikas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotā konsule Malgožata Hejduka-Gromeka, kura piedalījās piemiņas vietas atklāšanā, paužot prieku par vietējās poļu kopienas aktivitātēm. Atklāšanā tika nolasītas arī Latvijas un Polijas aizsardzības un kultūras ministru un abu valstu bruņoto spēku komandieru vēstules.

Piemineklis armijas virspavēlniekiem Slobodkā, kur vēl pirms dažām desmitgadēm atradās 20.  gadsimta sākumā Latgales atbrīvošanās cīņās kritušo poļu karavīru kapsēta, ir vēl viens papildinājums Brīvības parka kompleksam, kuru plānots attīstīt šajā vietā. Tā turpmākā labiekārtošana ir cieši saistīta ar blakus esošā ceļa pārvada nākamās projekta kārtas īstenošanu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.