Šobrīd Daugavpilī

Atvieglojumi braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā paliek atcelti līdz ĀS beigām Pilsētas ziņas

499
Atvieglojumi braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā paliek atcelti līdz ĀS beigām

No 25.oktobra, kopš Latvijā COVID-19 dēļ izsludināta ārkārtējā situācija, uz tās laiku atcelti vairāki atvieglojumi braukšanai Daugavpils sabiedriskajā transportā. Līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 28.februārim, pagarināts arī atvieglojumu atcelšanas laiks.

Līdz ārkārtējās situācijas beigām ir atcelti visi atvieglojumi braukšanai sabiedriskajā transportā, kurus nosaka Daugavpils pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.20 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā", Nr. 31 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā svētdienās, svētku dienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Starptautiskajā Invalīdu dienā un pilsētas svētku laikā" un Nr.46 "Daugavpils pilsētas pašvaldības materiālais atbalsts mazaizsargātajām personām". Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz  Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojumu Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Izņēmums ir Daugavpilī deklarētie skolēni, kas, neatkarīgi no vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta esamības, var izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas.

Savukārt profesionālās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamie, kuri apgūst profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas un kuri deklarējuši pamatdzīvesvietu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, var izmantot pilsētas sabiedrisko transportu pilsētas nozīmes maršrutu tīklos ar 50% atvieglojumu no braukšanas maksas, uzrādot mēnešbiļeti.

Pašvaldība atjaunos atvieglojumus līdz ar ārkārtējās situācijas atcelšanu.

I un II grupas invalīdi un viņus pavadošās personas joprojām var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu, uzrādot personas apliecinošu dokumentu.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa