Šobrīd Daugavpilī

Atrasties uz Daugavas ledus joprojām ir aizliegts Pilsētas ziņas

220

Pagājušajā nedēļā Daugavpils pilsētas dome izdeva rīkojumu par aizlieguma atrasties uz ledus atcelšanu, tādējādi dodot iespēju aktīvai atpūtai uz aizsalušajām ūdenstilpēm un zemledus makšķerēšanai Daugavpils administratīvajā teritorijā. Rīkojums stājās spējā 16. janvārī, tomēr aizlieguma atrasties uz ledus atcelšana attiecas tikai uz ezeriem un mākslīgajām ūdenstilpēm – atrasties uz Daugavas un citām ūdenstecēm joprojām nedrīkst.

Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti regulāri apseko pilsētas ūdenstilpes un pārbauda ledus biezumu. Stiprā sala laikā izveidojās diezgan biezs ledus slānis, kas šobrīd sastāda 15-17 centimetrus tādās ūdenstilpēs kā Esplanādes dīķis, Šuņezers, Lielais Stropu ezers un citur. Tas ir atbilstošs biezums gan makšķerēšanai, gan slidošanai ar slidām.

Aizliegums atrasties uz Daugavas ledus ir saistīts ar to, ka plūstošais ūdens sasalst daudz lēnāk nekā stāvošās ūdenstilpēs. Tuvākajā laikā sinoptiķi sola strauju temperatūras kāpumu, tomēr, ja tas nenotiks, tad aizliegums atrasties uz upēm var tikt atcelts.

Pašvaldības noteikumu ievērošanu uzrauga Daugavpils pašvaldības policija, turklāt īpaša uzmanība ūdenstilpju tuvumā tiek pievērsta bērniem un pusaudžiem. Par drošības noteikumu uz ledus pārkāpumu var saņemt brīdinājumu vai soda naudu līdz 100 eiro. Aktuālā informācija par pilsētas domes pēdējiem rīkojumiem ir pieejama pašvaldības mājaslapā www.daugavpils.lv

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.