Šobrīd Daugavpilī

Atpūtas iespējas ar mājdzīvniekiem Daugavpilī Pilsētas ziņas

1214
Atpūtas iespējas ar mājdzīvniekiem Daugavpilī

Vasaras tūrisma sezonā Daugavpils piedāvā plašas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas, apmeklējot pilsētas muzejus, kultūras iestādes un dabas objektus. Daugavpils ir suņiem draudzīga pilsēta, tāpēc baudīt atpūtu daugavpilieši un viesi var doties kopā ar saviem četrkājainajiem mīluļiem.

Dabas objekti:

 • Dubrovina parks – pilsētnieku iemīļota pastaigu vieta pilsētas vēsturiskajā centrā. Te aug Latvijā reti sastopami koki un krūmi. Parkā atrodas pilsētā lielākā strūklaka, kura vasaras periodā tiek izgaismota. Par godu parka izveides iniciatoram, kādreizējam pilsētas mēram P. Dubrovinam, parkā uzstādīts piemineklis Dubrovinam un viņa sunim.
 • Centrālais parks – lielākais parks pilsētas teritorijā. Parkā iekārtotas pastaigu takas, iekopti apstādījumi, plašs bērnu rotaļu laukums. Te atrodas īpašs “Mīlestības koks”. Savukārt atvilkt elpu un nesteidzīgi baidīt pilsētas ainavu var neparastajā soliņu alejā.
 • Esplanādes parks – daudzpusīgai aktīvajai atpūtai piemērota vieta. Šajā parkā izveidots velo parks, bērnu rotaļu laukums, āra trenažieri, Mūzikas skvērs ar ārtelpām piemērotiem mūzikas instrumentiem, kā arī labiekārtotas pastaigu takas. Parka teritorijā atrodas atsevišķi norobežots pastaigu laukums suņiem.
 • Bruģu ielas promenāde – lieliska vieta nesteidzīgai pastaigai, kur baudīt Daugavas krasta ainavas un Daugavpils mākslinieku darbus uz Bruģu ielas betona žoga sienām. Aktīvās atpūtas cienītājiem te pieejami āra trenažieri, savukārt nesteidzīgajiem dabas baudītājiem ērti soliņi. Tuvākajā laikā tiks pabeigti būvniecības darbi un promenādes sākumā pilsētniekiem un viesiem būs pieejams skatu laukums, no kura pavērsies lielisks Grīvas panorāmas skats.
 • Lielā Stropu ezera promenāde – piemērota vieta garu pastaigu cienītājiem. 3 kilometrus garā trase savieno 2 ezera pludmales, promenādes teritorija ir labiekārtota ar soliņiem, kā arī te pieejami āra trenažieri un bērnu rotaļu laukums.
 • Daugavpils cietokšņa promenāde – jaunākā no pilsētas promenādēm, kas ierīkota Daugavas krastā, netālu no vēsturiskā Daugavpils cietokšņa. Lieliska pastaigu vieta, kur baudīt dabu, Daugavas plūdumu un pilsētas vēsturisko elpu.

Kultūrvēsturiskie un tūrisma objekti:

 • Daugavpils cietoksnis – viens no populārākajiem pilsētas tūrisma objektiem, ko īpaši iecienījuši arī suņu saimnieki. Pastaigas pa gandrīz 150 ha plašo teritoriju būs aizraujošs piedzīvojums gan ģimenēm, gan to mīluļiem.
 • Medicīnas izstāde ar kontracepcijas ekspozīciju – unikālā pastāvīgā ekspozīcija vienā no vēsturiskajām Daugavpils cietokšņa ēkām. 3 zālēs 350 kvadrātmetru platībā izvietoti dažādi ar medicīnu saistīti eksponāti – inventārs, fotogrāfijas, dokumenti, uzskates materiāli. Plašajās telpās pietiks vietas arī četrkājainajiem draugiem. Vairāk informācijas par ekspozīciju – visitdaugavpils.lv.
 • Šmakovkas muzejs – mājdzīvniekiem draudzīga vieta vēsturiskā Vienības nama pagrabstāvā, kur Latgales vēsturi var izzināt caur reģiona kulinārā mantojuma prizmu. Plašāka informācija par ekspozīciju – smakovka.lv.
 • Retro automobiļu ekspozīcija “Retrogaraž-D” – unikāla padomju laika automobiļu un lietu kolekcija netālu no Daugavpils cietokšņa. Te apskatāma lielākā “Moskvich” automobiļu kolekcija Baltijā. Sīkāka informācija par ekspozīciju - visitdaugavpils.lv.
 • Daugavpils Skrošu rūpnīca – vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā ar Eiropā vienīgo strādājošo svina liešanas torni. Te ir iespēja uzzināt vairāk par skrošu ražošanas procesu, aplūkot ražošanas iekārtas. Plašāka informācija par tūrisma piedāvājumu – dsr.lv.

Pirms ar savu mājdzīvnieku doties iepazīt citus tūrisma objektus, aicinām sazināties ar katru iestādi un precizēt vai četrkājainajiem draugiem būs iespēja apmeklēt konkrēto objektu kopā ar saimnieku. Daugavpils pilsētas tūrisma objektu saraksts pieejams te.

 

Rūpējoties par savu un līdzcilvēku drošību, aicinām saimniekus rūpīgi pieskatīt savus mīluļus atrodoties publiski pieejamās vietās.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa