AS “Latvijas maiznieks” atklāj Saules paneļu parku Pilsētas ziņas

358
AS “Latvijas maiznieks” atklāj Saules paneļu parku

23. maijā Ziemeļu industriālajā zonā, Mazajā Viļņas ielā, atklāts AS “Latvijas maiznieks” Saules paneļu parks. Uzņēmums modernizēja savu energosistēmu, lai turpmāk varētu vēl efektīvāk ražot Daugavpilī maizes produkciju, kas plaši pazīstama gan visā Latvijā, gana arī ārpus tās robežām. Pasākumā piedalījās Daugavpils valstspilsētas pašvaldības vadība un Attīstības departamenta pārstāvji.

AS „LATVIJAS MAIZNIEKS” pirmsākumi meklējami 1968. gadā, kad tika dibināts Daugavpils maizes kombināts. Šobrīd „LATVIJAS MAIZNIEKS” ir lielākais maizes ražošanas uzņēmums Latvijā, kurā nodarbināti vairāk nekā 420 cilvēki. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzsver: “Daugavpilij ir svarīga katra darba vieta, kā arī tas, ka investori izvēlas mūsu pilsētu kā vietu ar nākotni, kur var attīstīties. Uz šo uzņēmumu jāraugās nevis no kāda viena projekta rakursa, bet gan vadoties no tā, ka notiek teritorijas attīstība: iepriekš tika uzbūvētas jaunas telpas saldētas produkcijas uzglabāšanai, šodien atklāts Saules paneļu parks, ir demontēti arī tuvumā esošie grausti un notiek darbs pie vēl vienas ražotnes projekta izstrādes. Tas ir vesels investīciju kvartāls, kas dod lielu pienesumu šīs industriālas zonas attīstībai kopumā.”

Uzņēmuma valdes loceklis Māris Daude, savukārt, norādīja, ka parkā saražotā enerģija tiks izmantota maizes “Maiziņš” ražošanā un palielinās uzņēmuma enerģētisko neatkarību. “Šīs rūpnīcas vēsture ir neatņemama Daugavpils vēstures daļa. Mēs ar lielu cieņu izturamies pret gadu desmitiem izkoptām maizes ražošanas tradīcijām un arī turpmāk strādāsim pie tā, lai Daugavpilī ražotā maize paliktu par kvalitātes zīmolu. Jāuzsver arī, ka liela loma uzņēmuma attīstībā ir sadarbībai ar pašvaldību: sakārtotie ceļi un pārējā infrastruktūra ir būtisks ieguldījums ceļā uz panākumiem”, - pauda M.Daude.

Prognozējams, ka ar Saules parka paneļiem tiks nodrošināts ap 10% no uzņēmuma energopatēriņa. Tas ļaus attīstīt ražotni un paplašināt to nākotnē, radot arvien jaunas darba vietas.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!