Šobrīd Daugavpilī

AS „Daugavpils satiksme” saņems no valsts finansējumu 35 jaunu autobusu iegādei Pilsētas ziņas

929

Daugavpilī tiek īstenoti vairāki videi draudzīgā sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstības projekti: ar ES fondu finansējumu tiek rekonstruēti vecie un būvēti jaunie  tramvaja sliežu ceļi un iegādāti jauni tramvaju vagoni. Pavisam drīz Daugavpils saņems vēl gandrīz 10 miljonus eiro AS „Daugavpils satiksme” autobusu parka atjaunošanai.  Šos un arī citus nozarei svarīgus jautājumus ar pilsētas Domes un AS „Daugavpils satiksme” vadību 18.septembrī oficiālās vizītes laikā apsprieda Latvijas Republikas satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Šī gada sākumā, ministra Iepriekšējās vizītes laikā, līdztekus tramvaju infrastruktūras attīstības projektiem bija aktualizēts arī jautājums par pilsētas autobusu tehnisko stāvokli. Tāpēc, kad valdības līmenī lēma par dzelzceļa elektrifikācijas atceltā projekta  finansējuma pārdali, bija nolemts piešķirt Daugavpilij aptuveni 10 miljonus eiro videi draudzīgo autobusu iegādei.

Plānots, ka tuvāko mēnešu laikā ar CFLA tiks noslēgta vienošanās, kas ļaus pilsētai iepirkt 15 jaunus mazietilpības autobusus (20-24 vietas) un 20 lielos autobusus.

Šobrīd AS „Daugavpils satiksme” autobusu parkā ir 14 mazietilpības un 31 lielais autobuss. Lielākā daļa jau ir novecojusi un prasa arvien lielākus ieguldījumus tehniskajā apkopē, divi autobusi šogad norakstīti pēc avārijām.  Jaunie autobusi būs ne vien lētāki apkalpošanā un ekoloģiski tīri, bet arī nesalīdzināmi ērtāki pasažieriem: tie būs aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas sistēmām, iekšējo un ārējo video novērošanu, wi-fi,  pandusiem un pacēlājiem, kas ļaus brīvāk pārvietoties cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.