Šobrīd Daugavpilī

APKURES TARIFS PAR MAIJU DAUGAVPILĪ NEPALIELINĀSIES Pilsētas ziņas

84
APKURES TARIFS PAR MAIJU DAUGAVPILĪ NEPALIELINĀSIES

Ceturtdien, 1. aprīlī notika pašvaldības akciju sabiedrības “Daugavpils siltumtīkli” padomes sēde, kurā pārskatīts uzņēmuma budžets un rastas finanšu rezerves, lai maijā iedzīvotājiem tiktu saglabāts esošais apkures tarifs.

Pašlaik siltumenerģijas tarifs Daugavpilī ir viens no zemākajiem visā Latvijā, kas sastāda 42,56 EUR/MWh. Neskatoties uz to, ka gāzes biržā GASPOOL dabasgāzes cena pieaugusi par 34%, AS “Daugavpils siltumtīkli” vadība norāda, ka maijā siltumenerģijas tarifa kāpums Daugavpilī nav plānots.

Ceturtdien, 1. aprīlī notika AS “Daugavpils siltumtīkli” padomes sēde, kurā tika veikti budžeta grozījumi. Pārskatot uzņēmuma budžetu, tika rastas iekšējās finanšu rezerves, kas ļaus saglabāt esošo siltumenerģijas tarifu arī maijā. AS “Daugavpils siltumtīkli” turpina strādāt ar dabasgāzes piegādātājiem, lai arī turpmākajā periodā dabasgāzi iegādātos par izdevīgāko cenu.

Iedzīvotāju ievērībai atgādinām, ka 80% no siltumenerģijas tarifa veido maksa par energoresursiem – kurināmais, iepirktā siltumenerģija, elektroenerģija un ūdens. Savukārt, 20% no siltumenerģijas tarifa sastāda AS “Daugavpils siltumtīkli” izmaksas ražojot un piegādājot siltumenerģiju.