Šobrīd Daugavpilī

Aizvadīts „Ziemas nūjošanas festivāls” Daugavpilī Pilsētas ziņas

164
Aizvadīts „Ziemas nūjošanas festivāls” Daugavpilī

Sestdien, 29. februārī, pedējā ziemas dienā, Daugavpilī aizvadīts „Ziemas nūjošanas festivāls”, kurā piedalījās ap 70 dalībnieku. Interesi par pasākumu izrādījā ne tikai Daugavpils pilsētas iedzīvotāji, bet arī viesi no Preiļiem un Rēzeknes (Rēzeknes tehnikuma sieviešu un vīriešu komanda 10 cilvēku sastāvā).

Lieliskos laika apstākļos pasākums sākās ar atklāšanas runu un kopīgu iesildīšanos, kuru organizēja LTSA (Latvijas Tautas sporta asociācijas) B kategorijas nūjošanas trenere Larisa Silova. Šis bija jau trešais nūjošanas festivāls Daugavpilī (pirmais 2016. gadā). Īpaši zīmīgi tas, ka šogad tiek atzīmēta 20 gada diena kopš ir nodibināta Starptaustiskā nūjošanas federācija (INWA).

Dalībnieki bija sadalīti divās grupās. Viena grupa sertificēta LTSA instruktora vadībā devās apgūt nūjošanas tehnikas pamatus, bet otra grupa devās uz startu, lai piedalītos ātruma sacensībās ar laika kontroli. Sacensību dalībniekiem bija jāveic 5 km distance. Uzvarētāji tika noteikti trijās grupās: sievietes vecumā līdz 45 gadiem, sievietes vecumā 45+ un vīriešu grupā. Katrs festivāla dalībnieks saņēma piemiņas medaļu un suvenīru. Uzvarētāji tika apbalvoti ar kausiem. Pasākuma ietvaros tika noteikti un ar kausiem apbalvoti: vispieredzējošākais nūjotājs (sieviete 80 gadu vecumā) un viss tehniskākais nūjotājs.

Pasākuma noslēgumā visiem dalībniekiem tika piedāvāta silta tēja ar cienastu. Dalībnieki ieguvuši pozitīvas emocijas, aktīvi un veselīgi pavadītu brīvdienu.

Nūjošanas festivālu organizēja „Daugavpils nūjotāju klubs’’.

Pasākums norisinājas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/101 ,,Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.