Šobrīd Daugavpilī

«Ziedošā pilsēta» - Daugavpili sāk rotāt ziedi un vides objekti Pilsētas ziņas

258

Līdz ar siltā laika iestāšanos Daugavpils zaļā rota kļūst arvien kuplāka, bet gaisā sāk virmot domas par vasaras tuvošanos.  Pavasara svaigo gaisotni lieliski papildina ziedu rotājumi un dažādi dekora elementi, kurus veidojuši pilsētas ainavu dizaina eksperti un komunālo dienestu darbinieki. Pašlaik jau ir iestādīti visi pavasara ziedi – apmēram 14 000 augu, bet vasaras ziedi pieņemas spēkā pašvaldības uzņēmuma „Labiekārtošana-D” siltumnīcās.

Situācija ar Covid-19 izplatību praktiski nav ietekmējusi apzaļumotāju darbu – visas nepieciešamās sēklas un stādi bija iepirkti pirms tās. Ievērojot distanci, „Labiekārtošana-D” darbinieki turpina strādāt ierastā režīmā. Pašlaik tiek veikta ziedu sagatavošana vasaras sezonai, kuras tēma būs savvaļas daba pilsētvidē.

Pakāpeniski notiek arī vides objektu uzstādīšana. Vairums no tiem ir tapuši pērn. Taču arī šogad gaidāmi daži pārsteigumi. Piemēram, Centrālajā parkā uzstādīs bērnu mājiņas, ko ieskaus vīteņaugi. Šie objekti lieliski papildinās bērnu rotaļu laukumu.

Pilsētas dekoru izveide prasa daudz laika, darba un finanšu. „Ziedošo pilsētu” ir īpaši grūti izveidot un uzturēt sausā laikā, un tieši tādi, saskaņā ar prognozēm, būs tuvākie mēneši. Tāpēc daugavpiliešus aicina saudzīgi izturēties pret ziedu rotu, lai tā varētu priecēt acis pēc iespējas ilgāk.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: