Šobrīd Daugavpilī

PĒTĪJUMA “UZTICĒŠANĀS – ZIEMEĻU ZELTS” PREZENTĀCIJA DAUGAVPILS UNIVERSITĀTĒ Izglītības ziņas

298
PĒTĪJUMA “UZTICĒŠANĀS – ZIEMEĻU ZELTS” PREZENTĀCIJA DAUGAVPILS UNIVERSITĀTĒ

Mēdz teikt, ka no savstarpējas uzticēšanās ieguvēji būs visi – tu pats, tavs draugs, tavs bizness. Bet kur tad meklēt to vienu vai vairākas zelta atslēdziņas, kas var atslēgt visu sirdis?… Kā sadalīt daudzslāņaino uzticēšanās jēdzienu reizinātājos? Kas pamatā tradicionāli augstajam uzticēšanās līmenim Ziemeļvalstīs – Dānijā, Islandē, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā? Un ko darīt mums Latvijā?

Ziņojums “Uzticēšanās – ziemeļu zelts”, kuru nesen publicējusi Ziemeļvalstu Ministru padome, aplūko uzticēšanos, vai, precīzāk izsakoties, sociālo uzticību. Ziemeļvalstu reģionu var uzskatīt par pasaules līderi attiecībā uz iedzīvotāju sociālo uzticību. Šīs jomas plašā zinātniskā literatūra uzsver, ka augsts sociālās uzticības līmenis varbūt ir pats svarīgākais sabiedrības resurss gan ekonomikā, gan arī citās jomās. Tāpēc, kā jau norāda ziņojuma nosaukums, uzticēšanos var uzskatīt gandrīz vai par Ziemeļvalstu zeltu.

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Daugavpils Universitāti aicina uz pētījuma “Uzticēšanās – ziemeļu zelts” prezentāciju Latvijā 2018.gada 4.decembrī plkst. 14:00 Daugavpils Universitātē (Parādes iela 1A, 209.telpa). Piedalīsies arī pats autors Ulfs Andreasons no Ziemeļvalstu Ministru padomes stratēģiskās analīzes nodaļas.

Prezentācijai sekos diskusija, kā arī būs iespēja uzdot jautājumus.

Pasākuma darba valoda – angļu.

Papildu informācija:
Dmitrijs Oļehnovičs
Daugavpils Universitāte
Tālr.: 29153494