Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekta „Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”) nodarbības Turcijā Izglītības ziņas

303
Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekta „Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”) nodarbības Turcijā

Daugavpils Saskaņas pamatskola no 2018.gada 1.novembra līdz 2020.gada 31.oktobrim realizē ES mūžizglītības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektu (identifikācijas Nr.2018-01-TR01-K229-058823_2) “Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”).

Projekta ietvaros no 2019.gada 4.februāra līdz 8.februārim notika apmācību 1.nodarbība Turcijā, Turcijas pilsētā Mersinā, Mimar Sinan pamatskolā, kur piedalījās arī Daugavpils Saskaņas pamatskolas pieci 8.a klases skolēni (Anastasija Vinogradova, Kevins Konopeckis, Sintija Krīviņa, Dāniels Leitāns, Rolands Miglāns), skolēnus pavadīja un konsultēja Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekta koordinatore Tatjana Revina, angļu valodas skolotāja Natālija Karpenko un direktores vietniece izglītības jomā Dace Plociņa. Turcijas skolēnu viesģimenēs tika laipni uzņemti skolēni ne tikai no Latvijas, bet arī no Portugāles, Itālijas un Lietuvas, kur projekta dalībnieki pavadīja arī savu brīvo laiku pēc nodarbībām.

1.nodarbībā skolēniem vajadzēja prezentēt savu valsti un skolu. Projekta dalībnieki Latvijas komandas prezentāciju noskatījās ar lielu interesi, jo skolēni tajā parādīja gan savas ikdienas gaitas un nodarbības skolā, gan Latvijas skaistākās vietas un populārākos cilvēkus.

Pirmajā nodarbību dienā varējām iepazīties ar Turcijas partneru izglītības iestādi, Mersinas pilsētas vadību un izglītības pārvaldes vadītāju. Turpmākajās trīs dienās skolēni un skolotāji Turcijas pedagogu vadībā strādāja starptautiskās grupās, kur varēja gūt priekšstatu par robotikas konstruktoriem, veidojot dažādus robotu modeļus, būvēt celtnes un automašīnas, projektēt un konstruēt kafijas krūzi, kura paredzēta cilvēkiem ar redzes traucējumiem, pēc instrukcijas un dotajiem materiāliem izveidot robotu, kurš veic noteiktas kustības, kā arī izveidot elektronisko atklātni. Nodarbībās tika integrēti dažādi mācību priekšmeti – informātika, inženierzinātnes, matemātika, fizika, ķīmija, māksla, mājturība un tehnoloģijas –, kuru laikā skolēni apguva praktiskas prasmes gan strādājot ar interneta resursiem un robotikas konstruktoriem, gan patstāvīgi konstruējot priekšmetus no piedāvātajiem materiāliem (stieplēm, slēdžiem, spuldzītēm, vadiem, kartona u.c.).

            Novērotais Turcijā skolēniem sniedza neatkārtojamu pieredzi nacionālo tradīciju iepazīšanā, savstarpējā komunikācijā ar citu valstu skolēniem un viņu ģimenēm. Nodarbībās, veicot uzdevumus, skolēniem tika dota iespēja strādāt dažāda vecuma grupās, kurās zinošākie varēja palīdzēt viens otram (gan citiem skolēniem, gan skolotājiem). Diskusijas, kuras radās, sadarbojoties vienam ar otru un ar skolotāju, veidoja gaisotni, kurā skolēni mācījās ne tikai no skolotāja, bet arī no saviem vienaudžiem.

 

 

Informāciju sagatavoja

Daugavpils Saskaņas pamatskolas

direktores vietniece izglītības jomā Dace Plociņa

tālr.: 29361065