Šobrīd Daugavpilī

Starptautiskās Skolotāju dienas priekšvakarā teica PALDIES pedagogiem Izglītības ziņas

520

“PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē,

kas nav vēl mainījusi kursu.”

/Jānis Jaunsudrabiņš/

Septiņi burti, bet cik daudz tie nozīmē – “P-A-L-D-I-E-S”! Pēc ANO un UNESCO iniciatīvas 11.janvārī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā “Paldies” diena, lai atgādinātu, cik svarīgi katru dienu izrādīt pateicību. Bet nav taču jāgaida 11.janvāris, lai kādam pateiktu PALDIES, jo šis mazais vārdiņš tiek izteikts ne tikai, lai pateiktos, bet arī lai sasildītu un iepriecinātu jebkurā mirklī.
Tieši tāpēc š.g. 29. un 30.septembrī Daugavpils teātrī uz Starptautiskās skolotāju dienas svinīgo pasākumu pulcējās Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu administrācija un pedagogi, lai pateiktu PALDIES ikvienam patiesi sava darba entuziastam, katram pedagogam, kurš ar lielu atdevi ir veicis savus pienākumus un pat vēl vairāk laikā, kas skāra mūs nesagatavotus 12.martā, tas ir, sveiktu tos pedagogus, kolēģus, administrācijas pārstāvjus, kuri nesavtīgi pildīja savu darbu ārkārtas situācijas apstākļos.

Arī Skolotāju dienas svinīgais pasākums bija mazliet savādāks, nekā ierasts. Svinīgais pasākums „Pasaki paldies skolotājam” notika divās dienās: 29.septembrī pasākumā piedalījās pedagogi un administrācijas pārstāvji no pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kur ir pirmsskolas izglītības programmas, un arī Daugavpils Bērnu un jauniešu centra „Jaunība” pedagogi, bet 30.septembrī – vispārizglītojošo skolu un PIKC „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” pedagogi un administrācijas pārstāvji.

Pedagogus sveica Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, Daugavpils Universitātes rektore Irēna Kokina un Zinātņu prorektors Arvīds Barševskis, Daugavpils Sociālā dienasta vadītājas vietniece Elita Kuzmina.

Domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs pauda patiesu cieņu pedagogiem, kas ikdienā veic smagu un atbildīgu darbu, veiksmīgi pielāgojas straujām pārmaiņām, atbalsta bērnus mācībās un, ja bērnam ir problēmas, spēj sniegt arī gudru padomu. Viņš novēlēja visiem izturību, veselību un pateicīgus audzēkņus.

Skolotāju svarīgo lomu uzsvēra arī domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.

Abās dienās kopumā ir pateikti 140 paldies. No tiem paldies izskanēja:

  • izglītības iestāžu izvirzītajiem 72 pedagogiem par mācību procesa sekmīgu organizēšanu un vadīšanu, nodrošinot attālināto mācību procesu ārkārtas situācijas apstākļos;
  • 21 paldies par lielu atbildību un nesavtīgu rīcību, nodrošinot ēdināšanas atbalstu un tādējādi sniedzot atbalstu pandēmijas laikā mūsu pilsētas audzēkņu ģimenēm. Šos paldies teicām sociālajiem pedagogiem, psihologam, skolotājiem;
  • savukārt par operatīvu rīcību un nesavtīgu ieguldījumu mācību procesa nodrošināšanā ārkārtējās situācijas apstākļos pasniedzām 47 paldies Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu vadītājiem un direktoriem.

Arī attālinātā mācību procesa laikā Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicināja pilsētas iedzīvotājus piedalīties akcijā „Pasaki paldies skolotājam”, kas norisinājās līdz 15.jūnijam. Pavisam akcijas laikā saņemti 4060 paldies 1083 skolu un pirmsskolu pedagogiem/kolēģiem, no kuriem pirmsskolu izglītības iestādēs 788 PALDIES bija sūtīti 333 skolotājiem, bet vispārizglītojošās skolās 3272 PALDIES – 750 skolotājiem. Ikviens pedagogs saņems šos PALDIES savā izglītības iestādē.

Neskatoties uz dažādiem ārējiem faktoriem, arī šogad notika tradicionālais Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes organizētais konkurss „Daugavpils Jaunais skolotājs 2020”, kura mērķis ir noskaidrot izcilus jaunos vispārizglītojošo skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājus, kuru darba stāžs skolā vai pirmsskolas izglītības iestādē ir no 1-5 gadiem, un popularizēt jauno skolotāju pirmo gadu darba pieredzi. Pavisam konkursā bija pieteikti 9 dalībnieki, no kuriem galveno balvu ieguva 2 skolotājas (gala rezultāti tika paziņoti 30.septembra pasākumā): Daugavpils 3.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ļubova Kravceviča un Daugavpils 12.vidusskolas sporta skolotāja Santa Kotele.

Ar pirmajiem pedagoģiskajiem soļiem asociējas iespējas, panākumi un atbalsts. Tas ir cerību un ieceru laiks, tāpēc ar aplausiem tika sveikti un novēlēta veiksme 25 jaunajiem skolotājiem (11 pirmsskolas izglītības skolotāji, 14 vispārizglītojošo izglītības iestāžu dažādu mācību priekšmetu skolotāji), kas ir katra kolektīva papildinājums gan ar jaunām idejām, gan jauniem spēkiem.

Dzīve ir piedzīvojums, nevis gatava recepte. Lai vai kas stātos ceļā, lai vai kādas likstas nāktu pāri, skolotāji vienmēr būs tie, kuri meklēs visus iespējamos un neiespējamos ceļus, lai rastu risinājumu arī attālinātā mācību procesā. Kā balva skolotājiem svētkos bija Daugavpils teātra izrāde „Tuvība”.

Daugavpils teātris bija parūpējies par dāvanu – ekskluzīvu iespēju „IZCILA DĀVANA IZCILIEM SKOLOTĀJIEM!”. Pērkot biļeti uz oktobra izrādi „Bez lieciniekiem” vai „Revidents Sylagolā” un uzrādot 29. Vai 30.septembra izrādes „Tuvība” biļeti, otru biļeti varēs saņemt dāvanā! Plašāka informācija teātra kasē!

Liels paldies ikvienam, kas iesaistījās pasākuma organizēšanā un norisē:
1)    Daugavpils teātra administrācijai, aktieriem un darbiniekiem;
2)    konkursa „Daugavpils Jaunais skolotājs 2020” vērtēšanas komisijai;
3)    Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes, Daugavpils 13.vidusskolas, Daugavpils 12.vidusskolas un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja radošajiem audzēkņiem un viņu skolotājām;
4)    Daugavpils Bērnu un jauniešu centra „Jaunība” pedagogiem;

Fotogrāfijas: https://ej.uz/5ijs

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilona Bohāne