Šobrīd Daugavpilī

No nākamās nedēļas – jaunas drošības prasības skolās Izglītības ziņas

260

No 30. novembra ar Ministru kabineta lēmumu stāsies spēkā jaunas prasības 1.-6. klašu skolēnu mācībām klātienē. Skolas telpās vienam skolēnam jānodrošina vismaz 3 kvadrātmetru platība, bet skolotājiem sejas maksas būs jāvalkā visu laiku – gan stundu laikā, gan starpbrīžos. Vairākām pašvaldībām, tostarp Daugavpilij, šīs prasības būs vēl stingrākas.

Daugavpils skolās no nākamās nedēļas ārpus mājām varēs mācīties tikai pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un 1.-4. klašu skolēni. Normu, kas paredz nodrošināt 3 m2 vienam bērnam, praktiski ir grūti izpildīt, jo atsevišķās sākumskolas klasēs ir 25-30 skolēni. Tāpēc šobrīd katra izglītības iestāde gatavo Izglītības pārvaldei priekšlikumus par sava mācību procesa organizēšanu. Alternatīvi risinājumi var būt plašāku telpu izmantošana, klases sadalīšana uz divām auditorijām, mācību procesa organizēšana pārmaiņus klātienē/attālināti un skolotāju palīgu piesaistīšana (ja skolā ir paredzēts šāds resurss).

Visas šīs izmaiņas izraisa nopietnas grūtības mācību procesā un rada ievērojamu slodzi skolotājiem. Lai kompensētu šīs grūtības, Latvijas Izglītības ministrija piešķirs vairāk nekā 1 miljonu eiro piemaksām tiem skolotājiem, kuri šobrīd ir iesaistīti attālinātajā mācību procesā un veic papildu darbu.

Attālināto mācību ieviešana 5. un 6. klasēm nemainīs pārtikas paku saņemšanas kārtību, jo šo atbalsta veidu dotē gan pašvaldība, gan valsts. 7.-12. klasēm naudas kompensācijas par ēdināšanu joprojām tiek veikti uz vecāku kontu.

Priekšlikumi mācību procesa organizēšanai katrā konkrētajā skolā jāiesniedz Izglītības pārvaldē līdz piektdienas, 27. novembra, vakaram.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.