Šobrīd Daugavpilī

Valodas ir tilti Izglītības ziņas

240
Valodas ir tilti

Daugavpils Vienības pamatskolā š.g. 19.aprīlī notika interaktīvs pasākums 5.-9.klašu skolēniem “Valodas ir tilti”.

Pasākums norisinājās vācu un latviešu valodā. To organizēja Daugavpils pilsētas Vācu valodas skolotāju MA sadarbībā ar Daugavpils Universitātes (DU) Reģionālo Vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centru.

Darbojoties daudzveidīgās mācību stacijās, skolēniem bija iespēja atbildēt uz jautājumiem gan par Latviju, gan Vāciju, gan abu valstu kultūras sakariem, demonstrēt savas valodu kompetences. Konkursa aktivitātes ļāva izjust prieku par valodu zināšanu un prasmju pielietojumu, kārtējo reizi apliecināja to, cik krāsaina ir valodu pasaule, cik nozīmīga tā ir modernajā dzīvē. Pasākums bija veltīts Latvijas simtgadei.

Konkursā piedalījās 6 skolu komandas – Daugavpils 3.vidusskola (ieguva 3.vietu), Daugavpils 9.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola (ieguva 2.vietu), Daugavpils Valsts ģimnāzija (ieguva 1.vietu), Daugavpils Vienības pamatskola (ieguva 2.vietu) un Krāslavas Valsts ģimnāzija.

Skolēnus pasākumam sagatavoja vācu valodas skolotājas Jūlija Šarova, Olga Gapejenkova, Veslava Maļina, Liāna Ceceruka, Olga Osipova, Aļona Orlova, Romualda Veštere, Diāna Melāne, Maija Baklāne. Pasākuma vērtēšanas komisijā darbojās arī DU Humanitārās fakultātes docētāja A.Johanninga-Radžiene un Reģionālā Vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītāja L.Lipska.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas

Vācu valodas skolotāju MA

vadītāja

Maija Baklāne

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!