Šobrīd Daugavpilī

Pirmsskolas vecuma bērniem – veselīgu uzturu Izglītības ziņas

44

Mūsu bērnu veselība ir atkarīga ne tikai no tā, kā mēs viņus ģērbjam un norūdām, bet arī no tā, kā un ar ko ēdinām. Tas ir īpaši svarīgi pirmsskolas vecumā.

            Lai uzzinātu viedokli par bērnu ēdināšanu bērnudārzos un mājās, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde veica vecāku anketēšanu, kurā piedalījās 2478 cilvēki, no kuriem 74% veidoja ģimenes ar bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem.                                                            

Apkopojot rezultātus, var secināt, ka 79% vecāku uzskata, ka viņu bērni labprāt ēd bērnudārzā. 95% aptaujāto ir apmierināti ar ēdienu  kvalitāti un daudzveidību pirmsskolas izglītības iestādēs. Protams, ka tas mūs priecē.

            Bet ir arī iemesls pārdomām: 27% vecāku mājās „dažreiz”, bet 16%  - „biežāk”  aizstāj bērniem ēdienreizes ar saldumiem. Pēc aptaujas datiem, 44% aptaujāto „dažreiz”, bet 22% - „biežāk” izmanto bērnu uzturā majonēzi, čipsus, cīsiņus, kečupu un  limonādes. 14% ģimeņu nezina, ka bērnudārzā bērni katru dienu saņem bezmaksas pienu.

             Arī turpmāk pirmsskolas izglītības iestādes cieši sadarbosies ar ģimenēm, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un  pareizu uzturu. Tiks meklētas mūsdienīgas un efektīvas metodes darbā ar vecākiem, it īpaši jautājumos, kas skar mūsu bērnu veselību un tās nostiprināšanu.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes

pirmsskolas izglītības darba speciāliste

Ingrīda Zeļenkova

t. 65407425