Šobrīd Daugavpilī

Konkurss skolēniem “Augļi un ogas – visu dienu, katru dienu!” Izglītības ziņas

36
Konkurss skolēniem “Augļi un ogas – visu dienu, katru dienu!”

Latvijas dārzi ir bagāti ar daudzveidīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām, taču to patēriņa līmenis ir visai zems. Lai jau no mazotnes veicinātu augļu un ogu izmantošanu ikdienā, Latvijas Augļkopju asociācija aicina 1. – 12.klašu skolēnus piedalīties konkursā „Augļi un ogas – visu dienu, katru dienu!”

Konkursa mērķis ir veicināt svaigu augļu un ogu lietošanu skolēnu ikdienas uzturā. Konkursa darba uzdevums ir izveidot veselīgu dienas ēdienkarti, kur katras ēdienreizes sastāvā kā nozīmīga sastāvdaļa ir iekļauti augļi un ogas ikdienā nepieciešamā daudzumā pēc sabalansēta uztura principiem. Konkursa darba sastāvdaļa ir arī receptes radošais noformējums un ēdienu sastāvdaļu pamatojums. Darbus var iesniegt gan individuāli, gan grupā. Darbs jānosūta uz e-pasta adresi konkurss@augliveselibai.lv vai pasta adresi Torņu iela 4/III-B, 301, Rīga, LV-1050 ar norādi „Konkursam”. Konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 2011.gada 20.novembris (pasta zīmogs).

Uzvarētāji – trīs labākie darbi – tiks noteikti divās kategorijās: individuālais darbs un grupas darbs. Konkursa balvas: dalība apbalvošanas pasākumā, diplomi, augļu grozi, piespraudes, T-krekli un citi kampaņas atribūti. Labākos darbu autorus sagaida pārsteigums – dalība „Gardēžu dienā” ar Latvijas atraktīvākajiem pavāriem un balvas.

Konkursa rezultāti tiks publicēti kampaņas mājas lapā www.augliveselibai.lv no 2011.gada 1.decembra, bet noslēguma pasākums notiks 2011.gada 17.decembrī.   

Konkurss tiek finansēts ar Eiropas Savienības un Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas atbalstu un organizēts sadarbībā ar jauniešu žurnālu „Spicā”.

Iepriekšējā gada recepšu konkurss „Paņem līdzi pusdienas!” guva lielu skolēnu interesi un atsaucību. Tā mērķis bija rosināt skolēnus ēst veselīgi un savas pusdienu kastītes sastāvu papildināt ar svaigiem augļiem un ogām. Kopumā tika saņemti vairāk nekā 550 individuālie un grupu darbi no vairāk nekā 700 skolēniem.

Vairāk par konkursu: www.augliveselibai.lv.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpilspilsētas

Izglītības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Anita Pleša

t.65407434