Šobrīd Daugavpilī

PROJEKTA „DARBĪGĀS KOPIENAS” GADU MIJAS AKTUALITĀTES DAUGAVPILS KOPIENĀ Izglītības ziņas

377
PROJEKTA „DARBĪGĀS KOPIENAS”  GADU MIJAS AKTUALITĀTES DAUGAVPILS KOPIENĀ

Ar sniegotu ziemas baltumu ir sācies jaunais 2021.gads un projekta „Darbīgās kopienas” Daugavpils kopienas aktīvisti var lepoties, ka gadu mijā ir radoši pastrādājuši un paveikuši dažādus labus darbus.

17.decembrī un 21.decembrī projektā iesaistīto Daugavpils pašvaldības iestāžu darbinieki Zoom platformā darbojās tiešsaistes nodarbībā/meistarklasē „Neirografika”, kur neirografikas instruktores un estētiskā kouča Elīnas Dutkevičas vadībā apguva jaunu, interesantu, apzinātās zīmēšanas tehniku, kas strauji iegūst popularitāti visā pasaulē.

Visu decembri projekta aktīvisti – bērni, pedagogi, iestāžu darbinieki, ģimenes – veidoja Ziemassvētku un Jaungada virtuālos apsveikumus un koncertu vientuļajiem senioriem akcijā „Sasildīsim sirdis!”. Apsveikumu bija tik daudz, ka no tiem tika izveidoti veseli četri video sižeti. Gadu mijā šie apsveikumi tika nosūtīti Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā dzīvojošajiem senioriem, Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles „Kalupe” iemītniekiem, kā arī Daugavpils pašvaldības iestādes Sociālais dienests Sociālās patversmes un Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem klientiem un senioriem. Fragmentus no virtuālajiem apsveikumiem un koncerta varat skatīt pielikumā zemāk.      Decembrī Daugavpils kopienā norisinājās arī labdarības akcija "Sasildīsim ķepas!", kuras laikā iestāžu darbinieki un klienti, izglītojamie, vecāki, ģimenes ziedoja Daugavpils Dzīvnieku patversmes dzīvniekiem lietotas, tīras segas un matračus, avīzes, pašdarinātas un pirktas rotaļlietas, barības bļodas un daudz kārumu.

          Gada noslēgumā kopienas dalībnieki varēja radoši izpausties akcijā/konkursā "Darbīgo kopienu konfekšu papīra dizains". Kopienas aktīvisti, iestāžu izglītojamie, ģimenes un darbinieki bija aicināti radīt konfekšu papīra dizainu Daugavpils Darbīgo kopienu Resursu centra vajadzībām (tajos paredzēts iepakot konfektes kopienas draugu un sadarbības partneru iepriecināšanai un nākotnes pasākumu tējas paužu organizēšanai). Pavisam tika iesūtīti 13 dizaina varianti, kurus varat apskatīt zemāk pielikumā. Darbus vērtēs Izglītības iniciatīvu centra un British Council pārstāvji un izvēlētais dizains tiks paziņots vēlāk.

Paldies visām projektā iesaistītajām un aktīvajām iestādēm, to darbiniekiem, bērniem un ģimenēm, kuras piedalījās decembra aktivitātēs: Latgales Centrālās bibliotēkas filiālei
Ceriņu bibliotēka, Daugavpils pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils pilsētas 21.pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils pilsētas 23.pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādei, Daugavpils 11.pamatskolai, Daugavpils 15.vidusskolai, Daugavpils Bērnu un jauniešu centram „Jaunība” un Daugavpils pašvaldības iestādes Sociālais dienests Ģimenes atbalsta centram/patversmei.

 

Projektu „Darbīgās kopienas” Latgales pašvaldībās īsteno Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Projekta partneris un līdzfinansētājs ir Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde. Projekta “Darbīgās kopienas” galvenā ideja ir attīstīt izglītības iestāžu un vietējās kopienas sadarbības prasmes un iesaistīšanās iespējas, kā arī veicināt sociālo uzņēmējdarbību, plānojot un organizējot iedzīvotājiem saistošas aktivitātes, kuras dod labumu sabiedrībai un pozitīvi ietekmē vietējās kopienas ikdienu.

 

Papildu informācija:

Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Kristīne Liepiņa

Tālr.: 65235635

epasts: iic.kristine@gmail.com

http://iic.lv/projekti/darbigas-kopienas/ 

www.facebook.com/Izglitibasiniciativucentrs

www.facebook.com/BritishCouncilLatvia/        

#DarbīgāsKopienas      #PeopleToPeople

 

 

Informāciju sagatavoja:

Projekta „Darbīgās kopienas”

vietējās kopienas koordinatore Daugavpilī Arvita Jukša

tālr: 26825598; e-pasts: arvita.juksa@inbox.lv