Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldība kopā ar RTU meklē tehnisko speciālistu trūkuma problēmas risinājumus Izglītības ziņas

1804

26.maijā notika Daugavpils Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas  ārkārtas izbraukuma sēde  RTU Daugavpils studiju un zinātnes centrā. Domes deputāti un Attīstības departamenta pārstāvji iepazinās ar mācību iestādes sniegtajām inženieru programmu apguves iespējām un apsprieda virkni aktuālu jautājumu.

Pašlaik gan augstākās izglītības iestādei, gan pašvaldībai jātiek galā ar vairākiem izaicinājumiem saistībā ar jaunu speciālistu izglītošanu, un, kā atzina izbraukuma sēdes dalībnieki, paveikt to kopīgiem spēkiem būs vieglāk.

Kvalificētu speciālistu trūkuma problēma šobrīd ir aktuāla daudziem pilsētas uzņēmumiem, kas darbojas mašīnbūvniecībā, informācijas tehnoloģiju, kā arī citās tehniskās nozarēs. To uzņēmēji vairākkārt uzsvēruši, diskutējot ar pašvaldības vadību par biznesa attīstības perspektīvām un izaicinājumiem Daugavpilī. Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs norādīja, ka, veidojot dialogu ne vien ar ražotņu pārstāvjiem, bet arī ar izglītības iestādēm, pašvaldība varētu kļūt par vidutāju, kas palīdz šīm nozarēm rast kopīgus risinājumus speciālistu sagatavošanas jautājumos. Izbraukuma sēdes gaitā izdevās iezīmēt vairākus virzienus, kur šādu sadarbību var sākt veicināt jau tuvākajā laikā. Tas palīdzētu veidot Daugavpili par vēl pievilcīgāku vietu uzņēmējdarbības un ražošanas attīstībai, darbam un studijām.

Nākotnē paredzēts organizēt līdzīgas izbraukuma sēdes un diskusijas arī citās mācību iestādēs, lai plaši aptvertu informāciju par speciālistu sagatavošanas iespējām pilsētā un veicinātu mācību iestāžu sadarbību ar darba devējiem.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!