Šobrīd Daugavpilī

Noslēdzies Reģionālais JA TITAN čempionāts Daugavpilī Izglītības ziņas

101
Noslēdzies Reģionālais JA TITAN čempionāts Daugavpilī

Neskatoties uz pandēmijas apstākļiem un darbu attālināti, 21.novembrī Daugavpils 3.vidusskola jau trešo reizi organizēja biznesa simulācijas spēles  JA TITAN reģionālo čempionātu Daugavpilī. TITAN ir biedrības Junior Achievement Latvija (JAL) izveidota tiešsaistes biznesa simulāciju spēle skolēniem.

Spēles notikumi risinās nākotnē – 2035.gadā. Katra spēlē iesaistītā firma jeb komanda, kura sastāvs no 2-4 dalībniekiem, tirgo Holo-Generator – nākotnes personalizēto portatīvo datoru. Komandas sacenšas virtuālā tirgū ar virtuāliem pircējiem. Spēles mērķis jeb uzdevums ir nopelnīt un uzvarēt pretiniekus, kļūt par labākajiem uzņēmējiem. Spēle ir sadalīta noteiktos laika posmos – ceturkšņos. Katrā ceturksnī komandai ir jāpieņem lēmumi: Cena (Unit Price), Ražošanas apjoms (Unit Production), Mārketinga izdevumu apjoms (Marketing), Attīstība un modernizācijas izdevumi (R&D), Investīciju apjoms (Capital Investment), Labdarība (Charitable Giving). Pēc katra ceturkšņa jāpēta atskaites un jāpieņem jauni lēmumi. Spēles laikā ir svarīgi izvēlēties pareizo stratēģiju, sekot līdzi izmaksām, pētīt un analizēt situāciju un tās virzību, kā arī atcerēties par konkurentiem.

            Tā kā šobrīd skolu komandas nevar sacensties klātienē, tad šogad spēle tika organizēta ZOOM platformā. JA TITAN čempionātā piedalījās 16 komandas no 6 Latgales reģiona skolām (Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas un Daugavpils novada Vaboles vidusskola), kopā 65 skolēni. Čempionāts norisinājās trīs kārtās. Sīvā cīņā pirmās trīs godalgotās vietas ieguva Daugavpils 3.vidusskola komandas: 1.vieta komandai “Lucky Team” (12.kl.:  Ā.Rapčevskis, R.Saveļjevs, A.Strenge),  2.vieta komandai “Corp inc” (12.kl.: A.Ceruks, J.Afanasjeva, D.Abajevs),  3.vieta komandai “E – boo” (12.kl.:  G.Vasiļevskis, E.Maibogina, N.Bogdanovs, S.J.Garajeva). Visas trīs komandas gatavosies JA TITAN pusfinālam, kurš norisināsies Rīgā 2021.gada janvārī.  

            JA TITAN čempionāts ir iespēja mācību procesā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot reālā biržā, ieskatīties biznesa aizkulisēs, izmēģināt savas spējas mārketingā, apzināt  tirgu,  prast savlaicīgi pieņemt lēmumus un  izprast komandas darba nozīmi.

Pateicamies visiem skolotājiem, kas atbalstīja un  veicināja skolēnu līdzdalību spēlē. Paldies skolēniem, kuri savas uzņēmējspējas spodrināja, piedaloties čempionātā Daugavpilī. Paldies visiem, kas iesaistījās un atbalstīja spēles norisi: Daugavpils 3.vidusskolas administrācijai un direktoram V.Azarevičam, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pedagoģei - karjeras konsultantei  S.Čeirānei!

 

      Informāciju sagatavoja:

      Daugavpils 3.vidusskolas ekonomikas skolotājs un SMU konsultants

      Nauris Kupcovs