Šobrīd Daugavpilī

Karjeras nedēļā Daugavpilī aicinās izzināt IKT nozari Izglītības ziņas

319
Karjeras nedēļā Daugavpilī aicinās izzināt IKT nozari

No 11. līdz 15.oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.

“Pēdējo 10 gadu laikā nodarbināto skaits Latvijā IKT uzņēmumos audzis vairāk nekā divas reizes, un mūsdienās IKT prasmes ir nepieciešamas teju ikvienā moderni strādājošā uzņēmumā. IKT profesionāļu pārziņā ir inovācijas un jaunu produktu izstrāde, datu aizsardzība un drošība, sistēmu izveide un uzturēšana, digitālais dizains, datorgrafika, mājas lapu izstrāde un administrēšana, lietu internets un daudzi citi virzieni,” uzsver VIAA izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta direktors Didzis Poreiters.

Kā citviet Latvijā, tā arī Daugavpilī jau devīto reizi notiks Karjeras nedēļa. Kopā ar sadarbības partneriem – Latgales centrālo bibliotēku un tās filiālēm, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūru (TIC), NVA Daugavpils filiāli, LMT, PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu ”Saules skola””, Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljonu, uzņēmumu “TestDevLab” – Daugavpils skolēni izzinās, kā tehnoloģijas ienāk dažādās profesionālajās jomās. Visās Daugavpils vispārizglītojošās skolās papildus tiks organizētas tematiskās stundas, konkursi, radošās darbnīcas, zīmējumu izstādes, tikšanās ar uzņēmumu pārstāvjiem, skolu absolventiem un skolēnu vecākiem.

Daugavpils Karjeras nedēļas PROGRAMMA>>

Citām pasākuma aktualitātēm un programmai aicinām sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/lv/karjeras-nedela, kā arī sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai un twitter/TavaiKarjerai, www.lcb.lv, https://www.facebook.com/lcb.lv, https://www.facebook.com/lcb.gaisma/

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs papildus centrālajiem notikumiem visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

 

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

 

Papildu informācija:

Lelde Bukovska

Karjeras nedēļas 2021

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28247515

e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv

 

Alise Serģe
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462
e-pasts: alise.serge@viaa.gov.lv