Šobrīd Daugavpilī

Ikgadējā Karjeras nedēļā skolēnus un jauniešus Daugavpilī aicinās atklāt savas uzņēmējspējas Izglītības ziņas

227
Ikgadējā Karjeras nedēļā skolēnus un jauniešus Daugavpilī aicinās atklāt savas uzņēmējspējas

No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem.

Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicinās ikvienu, īpaši skolēnus, jo arī šogad šīs nedēļas pasākumi norisināsies Latvijas pilsētu un novadu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ar mērķi izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas dažādos izzinošos pasākumos – radošās darbnīcas, tikšanās ar uzņēmumu un augstskolu pārstāvjiem, skolu absolventiem un skolēnu vecākiem. Izglītības iestādēs notiks tematiskās mācībstundas, izmantojot katrai vecumgrupai pielāgotus, īpaši Karjeras nedēļai radītus materiālus. 

Arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādēm, uzņēmējiem un citiem sadarbības partneriem piedalās ikgadējā Karjeras nedēļā, papildinot kopējo pasākumu klāstu ar radošām un interaktīvām spēlēm, diskusijām, mācību ekskursijām, ciemošanos pie uzņēmējiem.

Visu Karjeras nedēļu skolotāji tiks aicināti klašu vai skolēnu interesentu grupām rīkot tuvumā esošo uzņēmumu apmeklējumu, iepazīt profesionāļu spilgtākās uzņēmējspējas un piedalīties sociālo tīklu konkursos. Ierosinātās aktivitātes padarīs viesošanos uzņēmumos vēl aizraujošāku un jauniešiem saistošā veidā būs iespējams ne vien iegūt jaunas zināšanas, bet arī sacensties par noderīgām balvām. Aicinām sekot līdzi Karjeras nedēļas aktualitātēm un programmai VIAA mājaslapā, kā arī VIAA un TavaiKarjerai Facebook un Twitter kontos.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko VIAA organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas, ar karjeras izglītību saistītas tēmas – darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē. Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

 

Papildu informācija:

Santa Čeirāne

DPIP pedagoģe – karjeras konsultante

(santa.ceirane@ip.daugavpils.lv, tālr. 29196866)