Šobrīd Daugavpilī

Iedvesmu jaunajam mācību gadam pedagogi smēlās Daugavpils Inovāciju centrā Izglītības ziņas

315

Augusta pēdējā nedēļā Daugavpilī norisinājās konference un izglītojošais seminārs pedagogiem “Izglītojamo lietpratības izkopšana STEAM (zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu, mākslas un matemātikas) jomā”. Pasākumu rīkoja pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.
Konferences atklāšanā, uzrunājot klātesošos, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pauda patiesu cieņu pedagogiem, kuri paliek uzdevuma augstumos un rūpējas par bērnu izglītošanu un audzināšanu, neraugoties uz izaicinājumiem un neprognozējamiem pavērsieniem, kas nāk līdzi daudzām reformām un izglītības modeļa izmaiņām.

Pasākuma turpinājumā sekoja saruna par STEAM priekšmetu radošas pasniegšanas iespējām un Inovāciju centru lomu šajā procesā. Nozares speciālisti atzīst: Daugavpils Inovāciju centra izveide pavēra pavisam jaunas iespējas ne vien pilsētas, bet arī visa reģiona izglītības sistēmas attīstībā. Kopš atvēršanas brīža pērnā gada decembrī centru apmeklēja jau teju 15 000 cilvēku: gan individuālie apmeklētāji, gan skolēnu grupas, kas šeit iepazīst eksaktās zinātnes no jauna, iepriekš nepieredzēta rakursa.

Viens no Daugavpils Inovāciju centra izveides mērķiem bija veicināt STEAM jomas pedagogu izglītošanu, lai turpmāk viņi varētu pielietot inovatīvās metodes mācību procesā. Divu dienu garumā vairāk nekā 220 pedagogi no Daugavpils, Augšdaugavas novada, Jēkabpils, Līvāniem, Liepājas, Ventspils un citām Latvijas pilsētām apmainījās pieredzē un piedalījās daudzveidīgās darbnīcās un izglītojošās aktivitātēs. Dažiem no viņiem šis bija pirmais Daugavpils Inovāciju centra apmeklējums, bet daži šeit jau vairākkārt bijuši kopā ar saviem audzēkņiem un noteikti plāno atgriezties vēl.

Arī jaunajā mācību gadā Daugavpils Inovāciju centrs laipni gaidīs lielos un mazos apmeklētājus. Plašāk par centra piedāvātajām aktivitātēm un izglītojošām nodarbībām lasiet vietnē www.dic.daugavpils.lv.


Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!