Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils nosvinēja Zinību dienu Izglītības ziņas

1043

2. septembrī Daugavpils skolas svinīgi vēra durvis, lai pēc garā vasaras brīvlaika draudzīgā skolēnu, pedagogu un vecāku pulkā svinētu Zinību dienu.

Neatkārtojuma gaisotne valdīja katrā no pilsētas skolām: kopā atcerējās aizvadītajā gadā sasniegto un piedzīvoto, iepazinās ar jauniem skolasbiedriem un skolotājiem, apņēmās sasniegt jaunas virsotnes, lai nākotnē piepildītos pat visdrosmīgākie sapņi.

Domes vadība vēlēja bērniem ne vien pelnīt labas sekmes, bet arī gūt īstus draugus, un, pats svarīgākais, atrast pašiem sevi un savu ceļu šajā dzīvē. Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzslavēja Daugavpils skolēnu un pedagogu devumu, norādot, ka aizvadītajā gadā Daugavpils ir parādījusi labus rezultātus ne vien centralizētajos eksāmenos, bet arī  valsts un starptautiskā līmeņa olimpiādēs un konkursos. Tas ir gan pašu bērnu, gan vecāku un skolotāju kopīgs sasniegums.

Īpaša šī gada Zinību diena bija Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimei, kas pēc divu gadu pārtraukuma un viesošanās Daugavpils Universitātes telpās beidzot ir atgriezusies savās mājās.

Sarīkojumam, kurā piedalījās skolas kolektīvs, Domes vadība, būvnieki un arī bijušie pedagogi, sekoja ēkas iesvētīšana un lentītes pārgriešana. Tagad bērni uzsāks mācības atjaunotās telpās, piepildot tās ar jaunu saturu un sekojot skolas devīzei: „Mainīties uz augšu”.

Īpaši satraucoša šī diena bija pirmklasniekiem. Katrs no viņiem par godu skolas gaitu uzsākšanai saņēma no pašvaldības dāvanu – biļeti kinoteātra apmeklējumam. Daudzi vecāko klašu skolēni atzina, ka ar nepacietību gaidījuši jauno mācību gadu, lai satiktu draugus un pastāstītu par vasarā redzēto un piedzīvoto.

Pilsētas skolu izlaiduma klašu audzēkņi, kuriem šis gads skolā būs pēdējais un tāpēc jo īpaši atbildīgs un smags, neslēpa skumjas acīs, atzīstot, ka viņiem trūks klasesbiedru un pedagogu, kas šo gadu laikā kļuvuši par īstiem draugiem.

Pēc svinībām skolās, svētki turpinājās Vienības laukumā, kur jautri un draudzīgi aizvadīts Bērnu un jaunieši centra „Jaunība” sarūpētais pasākums „Skola sauc!”. Bērni un pieaugušie dziedāja un dejoja līdzi koncerta dalībniekiem, sacentās konkursos un priecājās, lai jau rīt pavisam nopietni un apņēmības pilni uzsāktu jauno mācību gadu, kas noteikti nāks ar daudziem patīkamiem pārsteigumiem, svarīgiem atklājumiem un lieliem sasniegumiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: