Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMI MĀCĀS NO LABĀKAJIEM Izglītības ziņas

265
DAUGAVPILS SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMI MĀCĀS NO LABĀKAJIEM

Jau trešo reizi Daugavpilī norisinājās konference jauniešiem – topošajiem uzņēmējiem “LEVEL UP 3.0”. Šoreiz tā pulcināja vairāk nekā 50 dalībnieku: Daugavpils pilsētas skolu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas pārstāvju, uzņēmēju un ciemiņu.

Konferences mērķis šo gadu laikā ir palicis nemainīgs - sniegt atbalstu jauniešiem – topošajiem uzņēmējiem, aicinot kā jau pieredzējušas SMU komandas, kas dalās pieredzē – kā tika gūti panākumi, gan arī vietējos uzņēmējus, kas ar savu padomu diskusiju ceļā var līdzēt rast atbildes uz būtiskiem jautājumiem.

Šogad konferences laikā ar savu pieredzi dalījās divi Valmieras tehnikuma audzēkņi – Ēriks Eduards Lapsa un Georgs Krops (SMU Safe&Stable), kas iepriekšējā mācību gadā pārstāvēja Latviju starptautiskajā līmenī – SMU Eiropas finālā. Ideja par spieķa cilvēkiem ar redzes traucējumiem izveidošanu, kas darbotos uz sensoru pamata, guva atzinību, saņemot prestižāko no simpātiju balvām FedEx Access Award. Taču ceļš uz šiem panākumiem nebija nemaz tik rožains, kā var šķist – sākotnēji ideja un pirmie spieķa prototipi guva plašu rezonansi un atzinības tirdziņos, taču tad vienā brīdī SMU Safe&Stable produkts vairs nevienu neieinteresēja – tas nebija nekas jauns. Tad noderēja arī mentora atbalsts un piedāvājums aprunāties ar invalīdu biedrību, lai saprastu – kas viņiem ir svarīgi, droši pārvietojoties. Balstoties uz saņemto atgriezenisko saiti, tika pilnveidots spieķis – tā izskats un piedāvātās funkcijas. Un tieši tas nesa saņemtos laurus. Tagad jaunieši ir dibinājuši arī savu pirmo uzņēmumu un turpinās ne tikai attīstīt produktu Valmieras biznesa inkubatora paspārnē, bet arī pilnveidot savas prasmes. Ērika un Georga atbalsts – mentore Ilze Kobiaka un skolotāja Agita Šamšele – arī dalījās savā pieredzē, kā palīdzēt skolēniem un uzturēt viņos motivāciju turpināt strādāt un pilnveidot savus SMU produktus.

Interesantas diskusijas jauniešiem izvērtās arī ar pieaicinātajiem mentoriem – vietējiem uzņēmējiem – SIA “ADStreem” pārstāvi Aļonu Rasčevsku, SIA “Regula Baltija” pārstāvi Vitāliju Voitkeviču, SIA “KMK Auto” pārstāvi Ruslanu Kovaļovu, SIA “Sencis” pārstāvi Mihailu Šlujevu un SIA “ROLS” pārstāvi Alekseju Homutininu – table speeding diskusijās. Konferences noslēgumā jaunieši atzina, ka šīs sarunas ir palīdzējušas izprast nepieciešamību izanalizēt sabiedrības vēlmes, kas var kalpot par pamatu SMU biznesa idejai, taču tai pašā laikā arī atzina, ka atrast šīs problēmas un vēl vairāk – risinājumu tai kā biznesa ideju ar produktu – ir ļoti grūti rast. Kā atzina jaunieši, pirmais solis, lai kaut ko vispār paveiktu, ir piecelties no dīvāna un sākt rīkoties, tad vēlreiz pajautāt sava biznesa mērķauditorijai – vai šis produkts jums patīk. Ja ne – tad atbilstoši saņemtajiem ieteikumiem to pilnveidot. Konferences organizatori cer, ka šim plānam jaunieši pieturēsies arī piedaloties turpmākajās SMU aktivitātēs.

JCI Latgale saka lielu paldies konferences dalībniekiem, skolotājiem, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Daugavpils nodaļai un uzņēmējiem, kā arī SMU Safe&Stable komandai, ka rada iespēju apmeklēt šo pasākumu un uzmundrināt un iedvesmot jauniešus izmēģināt sevi uzņēmēja "ādā", kā arī sadarbības partneriem par sniegto atbalstu.

Konferences organizēšanu atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Daugavpils biznesa inkubators un viesnīca „Park Hotel Latgola”.

 

Par JCI Latvia

JCI (Junior Chamber International) ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas darbojas vairāk nekā 100 valstīs, apvienojot vairāk nekā 200 000 aktīvu biedru vecumā no 18 līdz 40 gadiem. JCI Latvia ir šīs biedrības pārstāvniecība Latvijā. Organizācijas misija ir nodrošināt attīstības iespējas, kas iedvesmo jaunus cilvēkus radīt pozitīvas pārmaiņas. Pašreiz JCI Latvia apvienojušās deviņas nodaļas. JCI Latgale nodaļa ir izveidota 2013. gada 21. februārī, un, lai gan darbojas Daugavpilī, kopā pulcina aktīvus Latgales reģiona iedzīvotājus, pārstāvot kā esošos, tā topošos uzņēmējus, rosinot pozitīvas pārmaiņas Latgalē.